Budownictwo 

Styropian – jakie ma zastosowanie w budownictwie?

Styropian w budownictwie ma jedno zastosowanie – służy do izolacji termicznej ścian, stropów i wylewek betonowych. Jego montaż jest prosty i szybki. Styropian dzięki dobrej izolacyjności zapewni obniżenie strat ciepła. Jest materiałem stosunkowo tanim i bardzo często wykorzystywanym do ocieplania ścian zewnętrznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając styropian?

Jednym z najważniejszych czynników, który ma wpływ na jakość izolacji termicznej budynku jest współczynnik przenikania ciepła lambda. W dużym uproszczeniu im mniejsza lambda, tym lepsze warunki termoizolacyjne styropianu. Jest on sprzedawany w różnych grubościach, które można dostosować do preferencji inwestora. Im grubsza izolacja na ścianach, tym mniej ciepła będzie uciekać z naszego budynku.

Ocieplając ściany warto zwrócić uwagę, że to nie one generują największe straty ciepła. Zdecydowanie więcej ucieka go przez okna, posadzkę czy dach. Przesadne ocieplane ścian w przypadku zaniechania na innych etapach budowy nie przyniesie zadowalających efektów. Niezwykle istotny jest też sposób układania izolacji ze styropianu. Warto zadbać, by zachować odpowiednią ciągłość izolacji ścian, fundamentów i dachu.

Chcąc uzyskać najlepsze ceny warto rozglądnąć się po okolicznych składach budowlanych. Warto odwiedzić stronę http://hebo.com.pl/styropian/, gdzie znaleźć można jedne z lepszych ofert na styropian w różnych grubościach. Warto pamiętać, że w zależności od konkretnego sklepu, ceny za ten sam asortyment mogą różnić się nawet o 20%. Sprawia to, że przed zakupem warto rozglądnąć się i wybrać najlepszą ofertę.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

13 − jedenaście =