Człowiek i styl 

Niezbędne uprawnienia do jazdy motorowerem – co jest potrzebne?

Chociaż w mniejszych miejscowościach i na wsiach motorowery oraz skutery królują od wielu lat, to ostatnimi czasy stały się bardzo popularne także w dużych miastach. Dzieje się tak ze względu na zakorkowanie ulic, ale także zapanowała moda na taki sposób przemieszczania się. Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby kupić swój wymarzony niewielki jednoślad? Nie są duże i tak naprawdę nietrudno je uzyskać.

Karta motorowerowa to relikt przeszłości

Przed rokiem 2013 kartę motorowerową musiała posiadać każda osoba, która nie miała 18 lat, a chciała prowadzić motorower. Później wystarczył już tylko dowód osobisty i dla osób, które ukończyły 18 lat przed rokiem 2013 nadal tak jest. Obecnie konieczne jest posiadanie prawa jazdy kategorii AM i ukończenie czternastego roku życia. Wtedy sprzęt, taki jak ten z witryny https://promotocykle.pl/motorowery-zipp jest już na wyciągnięcie ręki. Egzamin teoretyczny kosztuje 30 zł, praktyczny 140 zł, a opłata za wydanie dokumentu to 100,50 zł. Nie jest konieczne ukończenie wcześniej specjalistycznego kursu

Powyższe przepisy dotyczą także osób pełnoletnich, które nie posiadają innych kategorii prawa jazdy. Każdy, kto zda prawko na motocykle lub samochody osobowe, może się swobodnie poruszać motorowerami i skuterami. Dlatego niewiele osób po osiemnastce decyduje się na tę kategorię.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

dziewięć − cztery =