Człowiek i styl 

Różnice między damskim a męskim obuwiem sportowym

Wybierając obuwie sportowe w takich sklepach jak https://www.vip-brands.pl/meskie-obuwie-meskie, często zastanawiamy się jak to jest z podziałem na kategorie dotyczące płci. Czy rzeczywiście wyraźnie się od siebie różnią, czy może są to buty stosunkowo uniwersalne? Jakie są różnice?

Kolorystyka

Może się to wydawać z pozoru błahostką, lecz rzeczywiście modele pomyślane względem konkretnych płci odbiegają od siebie kolorystyką. Oczywiście zdarzają się od tego wyjątki, lecz w damskich butach znajdziemy przeważnie więcej różu, szarości czy delikatnych odcieni błękitu, co można sprawdzić, przeglądając modele dostępne na https://www.vip-brands.pl/damskie-obuwie-damskie.

Co do zasady są zatem jaśniejsze niż wersje dla mężczyzn, które utrzymane są często w przyciemnionych barwach. Choć teoretycznie nie jest to tak istotne to ostatecznie odgrywa jednak swoją rolę, bowiem niewielu panów jest chętnych by nosić różowe buty.

Szerokość

Najważniejsza i stricte funkcjonalna różnica dotyczy jednak szerokości. Wynika to z budowy ciała – otóż kobieca stopa jest drobniejsza niż męska i dlatego buty dla kobiet są węższe. Tym samym choć pod względem długości, rozmiary są identyczne, to przymierzając buty z obu kategorii okazuje się, iż mężczyźni nie zmieszczą się często w wersje dla kobiet, a z kolei panie będą czuły zbyt duży luz w męskich modelach obuwia.

Takie informacje można znaleźć na samych oznaczeniach od producenta, gdy zwykle buty dla płci pięknej mają szerokość B, a męskie posiadają oznaczenie D. W praktyce jest to znacząca różnica, którą dostrzega się nie tylko w obrębie palców, ale także pięty, więc nieodpowiedni wybór uniemożliwi komfortowe chodzenie, a zupełnie wykluczy wszelkie aktywności sportowe w takim obuwiu.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

11 − 1 =