Człowiek i styl 

Z czego powinna się składać stylizacja męska na wesele?

Śluby i wesela są to szczególne rodzinne uroczystości. Podniosła atmosfera sprawia, że zarówno Państwo młodzi, jak i goście, chcą się jak najlepiej zaprezentować w tym dniu. Jakich elementów nie może zabraknąć w męskiej stylizacji na tę okazję?

Szykowny garnitur

To podstawowy i wręcz obowiązkowy strój. Najbardziej dystyngowany charakter mają czarne garnitury, dlatego jest to idealny wybór dla Pana Młodego, który w tym dniu powinien wyglądać wyjątkowo elegancko. Nawet jeśli samo przyjęcie będzie miało luźniejszą formę, to przynajmniej podczas ceremonii warto zdecydować się na ubiór w tym bazowym kolorze. W przypadku gości jednak panuje dużo większa dowolność. Sprawdzą się tutaj różne odcienie niebieskiego, szarości, beże, czy brązy. Bardzo modne są także kratki. Wyglądają nieco mniej oficjalnie, ale sprawdzą się na przykład dla uczestników przyjęcia.

Koszula

Obligatoryjnie z długim rękawem. Biała będzie wyglądała wyjątkowo oficjalnie. Z tego też powodu będzie idealnym wyborem dla Młodego, czy świadka. Goście z powodzeniem mogą wybrać mniej formalny błękit, beż, a nawet delikatny róż. 

Eleganckie obuwie

Trzeba dobrać do garnituru. Aby podkreślić wytworny charakter stroju, dobrze jest zdecydować się na jeden z najbardziej eleganckich fasonów męskich półbutów – oxfordy w kolorze czarnym. Innymi dobrymi modelem są derby oraz brogsy. Jeśli stylizacja jest mniej formalna, pasować będą także te w kolorze brązowym.

Krawat czy muszka

Tutaj panuje duża dowolność. Oczywiście czarna wiązana muszka, którą zakłada się do specjalnej koszuli, wygląda wyjątkowo stylowo. Jednak wiele Panów stojących przed ołtarzem, a także gości wybiera krawaty. W tym wypadku ważne jest także dobre samopoczucie. 

Poszetka

Ważna jest jakość samego materiału oraz jego wykonania. Te ręcznie obszywane wyglądają bardzo szykownie. Biała, jedwabna to uniwersalny i stylowy dodatek. Warto się na niego zdecydować.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

osiemnaście − 10 =