Człowiek i styl 

Jakie dodatki dodają stylu?

Każdy strój wymaga odpowiedniego dopełnienia. Dobrze jest zwrócić uwagę na pasujące do całej stylizacji dodatki, ponieważ mogą one całkowicie zmienić charakter wybranego przez nas ubioru i zwykłe dżinsy z koszulką zamienić w ciekawy zestaw na wieczorne wyjście. Na co zwrócić uwagę dobierając akcesoria?

Odpowiednie obuwie i torebka

Wygodne i modne buty to podstawa. Należy pamiętać, aby obuwie zawsze dostosowywać do okazji. Zamieniając na przykład zwykłe baleriny na stylowe czółenka sprawimy, że cały strój będzie wyglądał na bardziej elegancki. W ten sposób codzienny ubiór zmienia się w zestaw wieczorowy. Do tego przyda się również pasująca torebka.

Do niedawna standardem było dopasowywanie torebki do butów oraz rękawiczek. Wszystkie wymienione elementy ubioru miały być wykonane z podobnego materiału w jednakowym kolorze. Dziś jednak dopuszcza się znacznie większą dowolność. Modnym stało się noszenie torebek kontrastujących z pozostałymi akcesoriami.

Nakrycie głowy oraz szal

Dawniej damy zawsze nosiły nakrycia głowy, lecz dziś raczej zakładamy czapki i kapelusze jedynie w niesprzyjającą pogodę. Odpowiednio dobrana czapka zimowa z pasującym do niej szalem może stać się ozdobą stroju. Dobrze by nakrycie głowy było wykonane z miękkiego materiału, na przykład kaszmiru i pasowało do kształtu głowy. Musi także współgrać z noszonym szalem. W sprzedaży pojawiły się ostatnio dość interesujące czapki dla dziewcząt zdobione kryształkami oraz kolorowymi haftami. Moda młodzieżowa pozwala na odrobinę więcej fantazji.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

2 × 1 =