Lajfstajl 

Jak ubrać dziecko na lodowisko?

Jazda na łyżwach to wspaniała rodzinna aktywność i możliwość spędzenia wspólnie czasu. Jednak zanim wybierzecie się na lodowisko, musisz się upewnić, że Twoje dziecko jest odpowiednio ubrane. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać dziecko w cieple podczas zabawy na lodzie.

Kilka warstw odzieży

Upewnij się, że Twoje dziecko ma na sobie kilka warstw odzieży, aby było mu ciepło i wygodnie. Unikaj obszernych płaszczy, które ograniczają ruchy lub przeszkadzają w jeździe na łyżwach. Zamiast tego wybierz kilka cienkich warstw, takich jak bielizna termoaktywna i kurtki z polaru, które można nakładać na zwykłe ubrania.

Zadbaj o czapkę i szalik

Upewnij się, że wszystkie czapka i szalik Twojego dziecka są odpowiednio dopasowane, aby nie zdmuchiwały się przy silnym wietrze lub nie zaczepiały o sprzęt taki jak łyżwy i nie przeszkadzały innym! Zamiast tradycyjnej czapki i szalika warto wybrać czapki i kominy dla dzieci, które będą bardziej komfortową opcją na lodowisku. Dziecko nie będzie bowiem musiało skupić się na tym, że może je zgubić lub że coś mu przeszkadza.

Nie zapomnij o rękawiczkach

Rękawiczki są niezbędnym elementem ubioru na lodowisko, ponieważ to właśnie w ręce dziecko może najszybciej zmarznąć. Wybierz grube, wodoodporne rękawiczki, aby nie przemokły nawet w przypadku ciągłych upadków na lód.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

czternaście − 9 =