Czego nie może zabraknąć w wyprawce dla psa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyprawkę dla psa należy przygotować jeszcze przed jego pojawieniem się w domu. To kilka niezbędnych przedmiotów, które pozwolą zaspokoić podstawowe potrzeby czworonoga i sprawią, że poczuje się on komfortowo w nowym miejscu. Warto wszystko zaplanować wcześniej i przygotować sobie listę potrzebnych rzeczy, żeby później nie stresować się nieplanowanymi zakupami. 

Co powinna zawierać wyprawka dla psa?

Co zatem musi się w niej znaleźć? Przygotowaliśmy kilka akcesoriów, bez których nie obejdzie się żadna wyprawka. Sprawdźmy więc, w co należy zainwestować na samym początku. 

– Karma i miski dla psa – na początek warto zorientować się, jaką karmą pies był karmiony dotychczas i kupić taką samą. Z czasem można stopniowo zacząć zmieniać mu dietę. Karmę należy dostosować odpowiednio do wieku psa. Warto dokupić też kilka smakołyków i przekąsek. Przydadzą się co najmniej 2 miseczki – na wodę i pożywienie. Powinny być one w miarę ciężkie i antypoślizgowe, tak żeby stabilnie stały na podłodze.  

– Legowisko – to miejsce, gdzie pies powinien się czuć bezpiecznie i komfortowo, żeby móc w pełni wypocząć i zregenerować siły przed kolejnymi zabawami i spacerami. Legowisko dobiera się do wielkości psa. Warto zwrócić uwagę na wytrzymałość i łatwość utrzymania w czystości. Jeżeli szukamy najlepszego rozwiązania, warto zajrzeć na stronę https://beds4dogs.pl/, gdzie mamy szeroki wybór miejsc do wypoczynku dla naszego psiaka.

– Smycz, obroża, szelki – niezbędne akcesoria na spacery. Szczeniaki powinny mieć obrożę o szerokości około 2 cm, starsze psy potrzebują ich zdecydowanie szerszych. Smycz i szelki powinny być wytrzymałe i najlepiej, żeby miały możliwość wydłużania, tak żeby pies miał większą swobodę ruchu. 

– Zabawki i gryzaki – sprawiają, że zabawa jest atrakcyjniejsza i pies nie gryzie domowych przedmiotów. Poza tym pomagają rozładować stres i przejść przez etap ząbkowania. 

– Kosmetyki dla psa – w psiej kosmetyczce powinien się znaleźć szampon, preparat przeciw kleszczom i pchłom, szczotka do czesania, szczotka do czyszczenia jamy ustnej i cążki do obcinania paznokci. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Trekking – zasady i strój
Trekking – zasady i strój
Trekking to jedna z forum aktywnej turystyki, która zakłada wędrówkę pieszą, głównie poza terenami miejskimi. Z tego powodu, wymaga on […]
3 produkty, które wspomogą rozwój dziecka
3 produkty, które wspomogą rozwój dziecka
Prawidłowy rozwój dziecka to jeden z celów, jaki przyświeca rodzicom w trakcie wychowania. Wiemy, że bazą do zgodnego z przyjętym […]
Czym charakteryzuje się wanna z obudową?
Czym charakteryzuje się wanna z obudową?
Wanna obudowana to rodzaj wanny, której ściany i podłoga są w całości lub częściowo pokryte materiałem. Wanny zamknięte są dostępne […]