Człowiek i styl 

Jak oswoić dziecko z obcym językiem?

Znajomość języków obcych jest dzisiaj niezwykle istotna i pożądana. Młodzi ludzie często niechętnie przyswajają język angielski lub niemiecki w szkole, twierdząc, że jest to zbędny i nieprzydatny przedmiot. Dopiero dorosłość pokazuje, jak ważna jest umiejętność komunikowania się z obcokrajowcami. Większość pracodawców wymaga wiedzy przynajmniej podstawowej, a wycieczki po świecie są przyjemniejsze jeśli potrafimy porozumieć się z tubylcami. Co zrobić, aby dziecko od najmłodszych lat oswajało się z językiem obcym? 

Nauka przez zabawę

Kiedy nasz maluch zaczyna mówić, warto zaznajamiać go z pierwszymi podstawowymi słówkami. Im młodsze dziecko, tym przyswajanie języka jest łatwiejsze i bardziej efektywne. Zaletą nauki przez zabawę jest nabywanie nowych treści mimochodem, bez konieczności mozolnego powtarzania materiału. Można czytać proste obcojęzyczne książeczki lub oglądać dziecięce programy telewizyjne w oryginalnej wersji. Sprawdzą się uwielbiane przez najmłodszych piosenki, wierszyki i rymowanki.

Nauka w grupie rówieśniczej

Dzieci uwielbiają towarzystwo rówieśników. Sprawdzona szkoła językowa dla dzieci znacznie wpłynie na rozwój umiejętności językowych, jednocześnie będzie kształcić u malucha kompetencje społeczne. Małe grupy uczestników kursów, poziom języka dostosowany do posiadanej wiedzy oraz profesjonalna kadra znacznie zwiększają skuteczność nauczania. Szkoły językowe takie jak http://www.malalingua.com.pl/szkola-jezykowa-konin  posiadają wiele ciekawych materiałów, a stosowane metody są innowacyjne i nastawione na swobodną i poprawną komunikacją. 

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

4 × 3 =