Człowiek i styl 

Rower crossowy – jak o niego dbać?

Regularna konserwacja oraz przegląd roweru przedłuży jego sprawność oraz żywotność zamontowanych w nim części. Wystarczy już parę podstawowych działań, aby dobrze przygotować pojazd na nadchodzący sezon. Dodatkowo, należy pamiętać, aby przed okresem zimowym odpowiednio zakonserwować elementy takie jak łańcuch, co pozwoli na utrzymanie go w dobrym stanie. Niska temperatura oraz woda są niekorzystne dla mechaniki rowerowej, toteż sprzęt należy trzymać w miejscu nie cechującym się ich występowaniem.

Podstawowe działania konserwacji

Nawet najlepszy rower wyróżniający się zastosowaniem w nim części najwyższej jakości, bez odpowiedniej dbałości o niego, szybko przestanie być przydatny. Po każdym sezonie sprawdzajmy regulację roweru. To jest, czy wszystko działa w nim tak, jak należy – przerzutki przeskakują płynnie, łańcuch swobodnie się przemieszcza, a koła są w pełni wycentrowane. Jeśli coś jest nie tak, zaprowadźmy nasz sprzęt do najbliższego serwisu. Warto też zajrzeć, w okresie między-sezonowym, na internetowy sklep rowerowy, gdyż wiele części i akcesoriów ulega w tym czasie promocjom i wyprzedażom.

Jednym z ważniejszych elementów rowerach crossowych są amortyzatory rowerowe. Przed sezonem należy dokładnie przejrzeć ich stan i w razie wątpliwości skonsultować się co do ich wymiany z pracownikiem serwisowym. Dalej, opony – w zależności od tego czy poruszamy się po terenie czy po szosie, cechować powinny się innym profilem oraz ciśnieniem wewnętrznym. Jeśli opony w naszym rowerze mają już wyraźnie starty bieżnik, jest to czas na ich wymianę.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

4 + 6 =