Dla domu i ogrodu 

Podstawowe części zamienne do odkurzaczy

Zasada działania odkurzacza jest bardzo prosta – otóż zamontowana w środku sprężarka zostaje napędzona przez silnik i precyzyjnie zasysa wszelki brud, który wędruje najczęściej do papierowego worka bądź filtra. Niekiedy poszczególne elementy odkurzacza ulegają awariom i wymagają wówczas wymiany na nowy model. Odpowiednie komponenty zamienne posiada w swoim asortymencie m.in. internetowy sklep Otoworki.

Uszkodzenie worka to najmniejszy kłopot

W standardowym odkurzaczu dochodzi najczęściej do rozerwania worka na śmieci umieszczonego w komorze wewnętrznej. Na szczęście kosztuje on stosunkowo niewiele i jest powszechnie dostępny w sieci, więc można bez żadnego problemu dokonać jego wymiany. Podobna sytuacja dotyczy również filtrów, które ze względu na naturalną eksploatację wymagają średnio raz na rok zastąpienia zupełnie nowymi egzemplarzami.

Kolejnym istotnym elementem podatnym na usterki jest ssawka zwieńczająca rurę teleskopową, przez którą zabrudzenia przedostają się do worka. W tym konkretnym przypadku mamy przeważnie do czynienia z pęknięciem plastikowej obudowy lub uszkodzeniem mechanizmu przełączającego zwykłą funkcję odkurzania na szczotkę do drewnianych podłóg i płytek. Pozostałe podstawowe komponenty zamienne to m.in.: zwijacz przewodu zasilającego (zostaje ułamany), szczotki silnika (zużywają się ich węglowe końcówki), wirnik silnika, łożyska (ulegają wytarciu albo zepsuciu), a także regulator sterujący mocą i parametrami napędu.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

trzy × pięć =