Dla domu i ogrodu 

Salon – co zrobić, by nadać mu niepowtarzalny charakter?

Urządzanie mieszkania jest bardzo wymagającym i długotrwałym procesem. Aby mieszkać w przytulnych i pełnych przyjaznej atmosfery czterech ścianach, warto skupić się na odpowiedniej aranżacji wnętrz. Salon bez wątpienia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń, w którym spędza się większość wolnego czasu. Poniżej prezentujemy kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią urządzanie tego pokoju i sprawią, że będzie on komfortowy i pełen niebanalnego stylu.

Tradycyjnie czy nowocześnie?

Dwa główne trendy opierają się na bardzo prostych zasadach – stawia się na uniwersalność, która wygląda dobrze mimo upływu lat, lub na modny minimalizm będący głównym nurtem ostatnich lat. Aranżacja salonu powinna odpowiadać przede wszystkim preferencjom domowników oraz temu, co trafia w ich gusta. To właściciele mieszkania mają czuć się dobrze w swoich czterech kątach, więc to ich upodobania zawsze powinny być na pierwszym miejscu.

Salon w stylu retro – hit czy kit?

Ostatnimi czasy bardzo często słyszy się o stylu retro, który jeszcze niedawno wydawał się odchodzić do lamusa. Okazuje się, że ten sposób na urządzanie mieszkania wciąż ma bardzo wielu zwolenników, którzy lubią nietuzinkowe rozwiązania, a łączenie przeszłości z teraźniejszością sprawia im wiele satysfakcji. Najważniejszą cechą stylu retro jest czerpanie ze wzorców obowiązujących w 50. 60. i 70. latach zeszłego wieku. Królują tutaj przede wszystkim kanapy, komody i krzesła w nieszablonowych kształtach, które stylizuje się na dość stare i bardzo oryginalne. Ważną rolę odgrywają również mocne i żywe kolory, które ukazywane są nie tylko na meblach retro, ale także na ścianach, zasłonach i małych dekoracjach. Do najważniejszych cech charakterystycznych zalicza się liczne figury geometryczne, które najczęściej pojawiają się na salonowych poduszkach, nakryciach na kanapę, obrazach czy miękkich dywanach.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

piętnaście − 14 =