Człowiek i styl 

Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata?

Kompleksowa opieka prawna nie dotyczy tylko skomplikowanych spraw rozwodowych, czy zaciekłych batalii dużych firm. Z pomocy profesjonalnego prawnika warto skorzystać również wtedy, kiedy czeka nas przeprowadzenie postępowania spadkowego, czy podpisanie umowy sprzedaży-kupna nieruchomości. Skorzystanie z oferty kancelarii adwokackiej pozwoli bowiem nie tylko na transparentne przeprowadzenie sprawy lub transakcji. Dzięki adwokatowi specjalizującemu się w danym zagadnieniu zaoszczędzimy pieniądze, czas i rozwiejemy wszystkie zawiłe meandry kodeksu prawa. 

Majątek, opieka nad dziećmi, alimenty – w jakich sprawach pomoże adwokat?

Prawnik nie tylko będzie wypełniał powierzoną mu funkcję, czyli skutecznie dowodził racji klienta w sądzie i bronił jego interesów. Pomoże już na etapie przygotowań do rozprawy – sporządzi odpowiednie pismo, poprosi o skompletowanie koniecznej dokumentacji i oceni już istniejącą. Prawnik może także służyć radą i wyjaśnić nam przepisy interesującego nas kodeksu, odpowiednie dla naszej sprawy. Warto szukać adwokata specjalizującego się w danej gałęzi prawa: rodzinnego, spadkowego czy też gospodarczego.

 Na co zwrócić uwagę podpisując umowę z kancelarią adwokacką?

Udając się na pierwsze spotkanie z prawnikiem, warto zapytać o sposób rozliczenia. Większość kancelarii ma do wyboru rozliczenie od godziny lub od całej sprawy. To, jakie będą koszty usługi jest w dużej mierze zależne od stopnia komplikacji postępowania. Prawnika warto szukać ze względu na swoje miejsce zamieszkania, tak by istniała możliwość szybkiej konsultacji stacjonarnie. Jeśli szukamy adwokata do poprowadzenia sprawy w Krakowie lub okolicach, kompleksowe usługi oferuje adwokat dostępny pod adresem https://www.adwokat-lisicki.pl

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

jeden × jeden =