Człowiek i styl 

Bezinwazyjne przedłużenie rzęs

Głębokie i wyraziste spojrzenie jest atutem niejednej kobiety. Niestety nie każda z nas została obdarowana przez los długimi i gęstymi rzęsami, dlatego też decydujemy się nie tylko na używanie mascary, ale i na przedłużanie rzęs. Jeżeli interesuje nas delikatne wzmocnienie spojrzenia na kilka godzin, a nie wiele tygodni, to warto pomyśleć o zakupie sztucznych rzęs. Jakie rodzaje włosków znajdziemy w polskich drogeriach? Jak przygotować się do aplikacji takich rzęs i o czym warto pamiętać?

Rodzaje sztucznych rzęs

Rzęsy, które możemy przykleić do powieki, dzielą się na dwie główne grupy. Pierwsza z nich to tak zwane rzęsy na paski, które doczepiamy do całej długości naszej powieki. Drugim rodzajem są pojedyncze kępki, które dokleja się w wybranych przez siebie miejscach — może być to zarówno cała powieka, jak i jej środek czy jedynie kąciki. Duży wybór produktów tego typu znajdziemy na stronie https://noblelashes.pl/rzesy-na-pasku-oraz-kepkic597771, na której dostępne są rzęsy o różnej długości i zagęszczeniu. Modele są bardzo zróżnicowane, dlatego też każda z nas powinna znaleźć coś, co będzie pasować do naturalnych włosków na powiece.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Gdy znajdziemy już idealne rzęsy dla siebie, trzeba przygotować się do ich odpowiedniej aplikacji. Poza zestawem włosków trzeba zakupić także specjalny klej oraz wygodną pęsetę. Przed przyczepieniem rzęs warto wykonać makijaż oka wraz z czarną kreską na powiece, która ukryje miejsce klejenia i sprawi, że nie będzie widać żadnych niedociągnięć. Przed bezpośrednią aplikacją chwytamy rzęsy pęsetą, maczamy je w kleju, a następnie przykładamy do powieki na linii rzęs. Po mniej więcej 30 sekundach sztuczne rzęsy powinny się już trzymać. Warto pamiętać o tym, że klejenie włosków nie należy do najprostszych czynności i wymaga wprawy, dlatego też trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

pięć + 14 =