Posiadanie psa – na jakich polach trzeba dbać o swojego czworonoga

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak głosi znane ludowe porzekadło: „pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka”. Wielu z nas mimo szczerych chęci nie wie jednak jak sprawić, aby relacja ta była równie korzystna dla obu stron a nasz pupil cieszył się zdrowiem oraz wspaniałą kondycją. Okazuje się jednak, iż wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zaleceń a życie psa stanie się szczęśliwe i pełne radości.

5 podstawowych potrzeb o spełnieniu, których powinien pamiętać właściciel każdego czworonoga

Psy podobnie jak ludzie działają według piramidy potrzeb. Warto pamiętać jednak, aby nie ograniczać się jedynie do tych czysto fizjologicznych jak spacer czy karmienia, ale zadbać o kompleksowy rozwój naszych przyjaciół. Wiele potrzeb możemy zaspokoić dzięki odpowiednim produktom, takim jak dostępnym w sklepie https://petcentrum.pl/, ale także wysokiej jakości karmom czy preparatom przeciwko kleszczom. Do najważniejszych potrzeb naszych czworonogów należą:

– odpowiednie żywienie – pamiętać warto nie tylko o różnorodne i zbilansowanej diecie, ale także o różnego rodzaju przekąskach.

– duża ilość ruchu na świeżym powietrzu to podstawa prawidłowego rozwoju zarówno fizycznego jak i psychicznego pieska

– utrzymanie pupila w dobrym zdrowiu wymaga regularnych wizyt u weterynarza, przeprowadzanie regularnych szczepień oraz ogólnego dbania o stan jego zdrowia.

– potrzeba bezpieczeństwa – podobnie jak ludzie również psy nie obędą się bez uczucia miłości i bezpieczeństwa. Muszą mieć swoje miejsce oraz wiedzieć, że sobą dla kogoś ważne.

– potrzeby intelektualne – aby nasz psiak dobrze się rozwijał powinniśmy stale stymulować jego rozwój intelektualny czy to poprzez proste ćwiczenia czy wspólną zabawę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Figura a krój stroju kąpielowego
Figura a krój stroju kąpielowego
Strój kąpielowy warto dopasować do sylwetki. Gwarantuje to świetny efekt wizualny, a co za tym idzie także lepsze samopoczucie użytkowniczki. […]
Niezbędne wyposażenie do przechowywania produktów na sklepie
Niezbędne wyposażenie do przechowywania produktów na sklepie
Prowadzenie działalności handlowej czy usługowej wymaga na samym początku wdrożenia wielu działań, które potrzebne są do uruchomienia sprzedaży. Niezbędne jest […]
Co dadzą dziecku zajęcia aktorskie?
Co dadzą dziecku zajęcia aktorskie?
Zajęcia dodatkowe to dla każdego dziecka niepowtarzalna okazja nie tyko do rozwijania swoich zainteresowań, ale również do szlifowania posiadanych już […]