Posiadanie psa – na jakich polach trzeba dbać o swojego czworonoga

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak głosi znane ludowe porzekadło: „pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka”. Wielu z nas mimo szczerych chęci nie wie jednak jak sprawić, aby relacja ta była równie korzystna dla obu stron a nasz pupil cieszył się zdrowiem oraz wspaniałą kondycją. Okazuje się jednak, iż wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zaleceń a życie psa stanie się szczęśliwe i pełne radości.

5 podstawowych potrzeb o spełnieniu, których powinien pamiętać właściciel każdego czworonoga

Psy podobnie jak ludzie działają według piramidy potrzeb. Warto pamiętać jednak, aby nie ograniczać się jedynie do tych czysto fizjologicznych jak spacer czy karmienia, ale zadbać o kompleksowy rozwój naszych przyjaciół. Wiele potrzeb możemy zaspokoić dzięki odpowiednim produktom, takim jak dostępnym w sklepie https://petcentrum.pl/, ale także wysokiej jakości karmom czy preparatom przeciwko kleszczom. Do najważniejszych potrzeb naszych czworonogów należą:

– odpowiednie żywienie – pamiętać warto nie tylko o różnorodne i zbilansowanej diecie, ale także o różnego rodzaju przekąskach.

– duża ilość ruchu na świeżym powietrzu to podstawa prawidłowego rozwoju zarówno fizycznego jak i psychicznego pieska

– utrzymanie pupila w dobrym zdrowiu wymaga regularnych wizyt u weterynarza, przeprowadzanie regularnych szczepień oraz ogólnego dbania o stan jego zdrowia.

– potrzeba bezpieczeństwa – podobnie jak ludzie również psy nie obędą się bez uczucia miłości i bezpieczeństwa. Muszą mieć swoje miejsce oraz wiedzieć, że sobą dla kogoś ważne.

– potrzeby intelektualne – aby nasz psiak dobrze się rozwijał powinniśmy stale stymulować jego rozwój intelektualny czy to poprzez proste ćwiczenia czy wspólną zabawę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co ma wpływ na cenę usług profesjonalnego biura księgowego?
Co ma wpływ na cenę usług profesjonalnego biura księgowego?
Jedną z kwestii, którą bierze się pod uwagę przy wyborze biura księgowego jest zakres oferowanych usług oraz cena. Firmy je […]
Proste rozwiązania, które pomogą w lepszej organizacji swojej pracy
Proste rozwiązania, które pomogą w lepszej organizacji swojej pracy
Większość ludzi kiedyś dociera do momentu, kiedy ich miejsce pracy wygląda jak chaos, a nie jak biurko pracownika. Ważne dokumenty […]
Jakie standardy powinny spełniać zbiorniki betonowe?
Jakie standardy powinny spełniać zbiorniki betonowe?
Zbiornik betonowy powinien być zbudowany tak, aby spełniał strukturalne i funkcjonalne zastosowania dla tego typu zbiornika. Można to osiągnąć poprzez […]