Wypoczynek 

Jakie właściwości powinien posiadać strój do surfingu?

Jeśli jesteś surferem lub chcesz zacząć swoją przygodę z tym sportem, podstawowym akcesorium, w który musisz się wyposażyć, jest właściwy strój. Ćwiczenia pochłaniają wiele czasu w wodzie. Niewłaściwy ubiór nie tylko będzie powodował dyskomfort termiczny, ale także może doprowadzić do wychłodzenia i osłabienia organizmu. Szczególnie jeśli zbiornik wodny znajduje się w chłodniejszym klimacie. Jaki zatem powinien być odpowiedni strój?

Dobra pianka

Idealnym strojem surfera jest pianka. Prawidłowo dopasowana, elastyczna będzie jak druga skóra, która co ważniejsze zabezpieczy przed zimnem. Sprawdzą się przede wszystkim te wykonane z neoprenu. Jest to specjalna tkanina wytwarzana z syntetycznego kauczuku w wyniku uwięzienia w nim pęcherzyków powietrza. Jej dużą zaletą jest wytrzymałość, wysoka termoizolacyjność, ale także duża odporność na starzenie się Bardzo szeroki wybór zarówno męskich, jak i damskich neoprenów można znaleźć na witrynie https://makanisurfshop.com/pianki-neoprenowe.

Letnie i przeznaczone na chłodniejsze dni

Wybierając dla siebie kostium do surfowania, zwróć uwagę, czy jest on przeznaczony na sezon letni, czy zimny. Ten drugi wykonuje się z grubszego materiału. Może on być też pokryty gumą, co daje dodatkową ochronę przed zimnem. Pianki letnie z kolei są cieńsze, dzięki temu na pewno dają większą swobodę ruchów. Wykonuje się je zarówno na długi rękaw i z długimi nogawkami, jak i w wersji skróconej. Zadaniem stroju letniego jest nie tylko ochrona przed chłodem, który nawet przy dość ciepłej wodzie może się w końcu pojawić, ale też przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego, wiatrem, czy szokiem wywołany różnicą temperatur.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

10 + dziesięć =