Wypoczynek 

Jak dbać o psa?

Każdy właściciel zwierzaka chce dbać o niego najlepiej jak to możliwe. Jednakże nie wszyscy zdają sobie sprawę, ile różnych produktów do pielęgnacji czworonoga oferuje obecnie rynek. Oto kilka możliwości, na które warto zwrócić uwagę.

Smacznie i zdrowo

Wiadomo, psy to łasuchy. Jednakże wiele ludzkiego jedzenia nie tylko jest dla nich nieodpowiednie, co nawet szkodliwe. Nigdy nie dziel się ze swoim pupilem takimi produktami jak: czekolada, winogrona, ciasto drożdżowe, cebula i cukier. Możesz za to kupić specjalne przysmaki dla psa. Są one przygotowane ze odpowiednich składników, dzięki czemu oprócz dobrego smaku działają pozytywnie na zdrowie psa np. poprawiają kondycję sierści czy zębów. Przysmaki sprawdzą się również jeśli planujesz tresurę zwierzaka.

Dużo ruchu

Ilość aktywności fizycznej jakiej potrzebuje Twój pupil zależy od rasy i przede wszystkim tego, czy jest to zwerzaka mniejszy, czy większy. Jednak, niezależnie od rozmiarów psa musisz go wyprowadzać na spacer minimum raz dziennie. Jest to dla niego okazja nie tylko na „skorzystanie z toalety”, ale przede wszystkim wybieganie się. Właśnie dlatego, warto poszukać miejsca, gdzie pies będzie mógł pobiegać chwilę bez smyczy. Ewentualnie, możesz uprawiać sport razem z nim, jednakże tyczy się to już większych ras. Duże psiaki na pewno będą bardzo szczęśliwe jeśli zaczniesz z nimi biegać codziennie rano lub wieczorem.

Odpowiednia suplementacja

Tak samo jak ludzie, psy potrzebują diety bogatej w witaminy i minerały. Niestety, skomponowanie takiego jadłospisu może sprawiać problem. Na szczęście obecnie są już dostępne na rynku odżywki. Wśród tych suplementów diety znajdziemy produkty bogate w wapń, oleje Omega3 i Omega6 lub żelazo. Producenci oferują także osobne preparaty dla poszczególnych ras i szczeniaków.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

dwa × 4 =