Wypoczynek 

Jak poradzić sobie z niesfornym kotem?

Koty są jednymi z najczęściej i najchętniej wybieranych zwierząt. Są to też stworzenia, których nie da się do niczego zmusić, a wszelka agresja z naszej strony jedynie sytuację pogorszy. Jednakże prawidłowe wychowanie kota jest jak najbardziej możliwe, a dzięki paru sposobom skutecznie poradzimy sobie z niesfornością tego zwierzaka.

Kocia natura

Zwierzęcej natury nie da się oszukać, a koty z racji na to, iż należą do grupy drapieżników, mają potrzeby, które muszą zostać zaspokojone. Stąd też często biorą się momenty, w których zwierzęta te zachowują się agresywnie i cechują się większą niesubordynacją niż zwykle. Związane to może być z naturalnym instynktem łowieckim, który posiadają – zamknięte przez dłuższy czas w domu, bez możliwości polowania zaczynają wykazywać agresywne skłonności. W rozładowaniu napięcia pomóc im mogą wszelkie akcesoria dla kotów dostępne w sklepach zoologicznych. Zajmą ich uwagę na dłużej, a dzięki zabawie zrelaksują i uspokoją.

Zazwyczaj niesforność kotów objawia się atakowaniem dłoni i stóp opiekunów lub innych osób przebywających w pomieszczeniu. Wyjściem z takiej sytuacji może być zakup drapaczki, która zwróci kocią uwagę. Często bowiem zachowania te powodowane są przez nudę lub irytację zwierzęcia, które w taki sposób zabija czas. Jeśli jednak u kota wciąż widoczne są nieuzasadnione działania agresywne, powinniśmy udać się na konsultację do weterynarza. Każdy właściciel kota z pewnością zderzył się z problemem przykrych zapachów, jakie mogą być wyczuwalne w domu. Jest to kłopot, który ciężko naturalnie wyeliminować, ale rozwiązaniem w tym przypadku może być neutralizator zapachów zwierzęcych. Przyda się zwłaszcza, gdy wrócimy do mieszkania po dłuższej nieobecności.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

cztery × pięć =