Biznes i usługi 

Klej termotopliwy – czym różni się od zwykłego kleju?

Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów kleju. Te przeznaczone do papieru, drewna i innych materiałów. Szczególnym rodzajem kleju jest ten termotopliwy potocznie nazywany klejem „na gorąco”. Co go wyróżnia? I jak go stosować?

Termotopliwe kleje od zadań specjalnych

Do możliwych zastosowań klejów termotopliwych należy łączenie ze sobą powierzchni papierowych, drewnianych, a także tych wykonanych z tworzyw sztucznych, metalu, tkanin oraz szkła. Poradzą sobie ze sklejeniem niemal wszystkiego. Charakteryzuje je duża siła łączenia oraz krótki czas schnięcia w porównaniu z innymi klejami. Po wystudzeniu tworzą przezroczystą i dość elastyczną spoinę odporną na wilgoć.

Klej termotopliwy znajduje więc wiele zastosowań zarówno w przemyśle, jak i w gospodarstwie domowym. Stosują go firmy z branży elektronicznej i elektrycznej, producenci wszelakich opakowań i zakłady zajmujące się produkcją mebli. Korzystają z niego również rękodzielnicy, floryści i introligatorzy. Można nim łączyć niewielkie elementy oraz duże powierzchnie. Dostępne na rynku wkłady klejowe roztapia się przy pomocy specjalnych urządzeń nazywanych pistoletami. Pozwalają one na precyzyjną aplikację i są niezwykle łatwe w obsłudze.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

5 × dwa =