Wypoczynek 

Teneryfa na weekend – co warto zobaczyć?

Miasta i zabytki

Teneryfa to malowniczo położona wyspa na Oceanie Atlantyckim. Jest ona częścią należących do Hiszpanii Wysp Kanaryjskich. Dostać się na nią najprościej i najszybciej samolotem. Chociaż wiele osób wybiera się tam na weekend głównie po to, by opalać się w promieniach słońca, warto również przyjrzeć się bliżej atrakcjom, które oferuje wyspa. Zazwyczaj większość biur podróży oferuje swym klientom możliwość zwiedzania najciekawszych miejsc.

Wycieczki fakultatywne na Teneryfie mogą obejmować m.in. wyjazd do miejscowości San Cristobal de la Laguna, która swego czasu była pierwszą stolicą wyspy. Charakterystyczną cechą tego miasta jest to, iż jest ono wyłączone z ruchu samochodowego. Podczas weekendowego pobytu warto odwiedzić również kolonialną miejscowość La Orotawa, słynącą z domów wyposażonych w bogato zdobione balkony.

Cuda przyrody

Na tej hiszpańskiej wyspie wiele ciekawych atrakcji znajdą również miłośnicy przyrody. W ich poszukiwanie najlepiej udać się samochodem. Wypożyczalnia samochodów Teneryfa oferuje turystom możliwość wynajęcia pojazdu, którym można niemal bez ograniczeń podróżować po wyspie. W czasie takiej podróży warto zobaczyć m.in. wulkan Pico del Teide, będący jednocześnie najwyższą górą w Całej Hiszpanii.

Wielu kierowców chętnie wybiera się w podróż samochodem w kierunku wioski Masca. Kręte drogi i serpentyny wymagają dużego doświadczenia i umiejętności w prowadzeniu samochodów. Podczas pokonywania tej trasy ujrzeć można przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki. Weekendową podróż po Teneryfie zakończyć można na Loro Park. Jest to zoo i oceanarium, w którym zobaczyć można m.in. pingwiny, papugi czy foki.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

16 − 6 =