Wypoczynek 

Narty w Alpach – najlepsze miejsca

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Europy. Z tego powodu rokrocznie przyciągają miliony osób oferując im znakomite warunki narciarskie przez cały sezon. Najpopularniejszymi miejscami na narty są zdecydowanie górskie rejony Francji, Włoch, Austrii i Szwajcarii. Ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim wyjazdy last minute we Włoszech, które można znaleźć za naprawdę niewielkie pieniądze. Sprawdź np.:”Włochy narty last minute”.

Jadąc do Włoch powinniśmy zatrzymać się w Livigno, miejscu, które oferuje stoki każdego rodzaju, zarówno łatwe dla początkujących jak i bardzo trudne, dla zaawansowanych narciarzy.

We Francji natomiast jednym z najciekawszych ośrodków jest Vars. Jest to niewielka wioska, która posiada bardzo dobrze rozwiniętą strukturę ośrodków narciarskich, a jednocześnie zachowuje surowy klimat górskiej wioski.

Szwajcaria jest mocno górzystym krajem i posiada wiele wspaniałych miejsc do jazdy na nartach. Najbardziej znanym ze wszystkich jest Zermatt położony u stóp Matterhornu. Jest to miejsce, do którego nie można dostać się prywatnym samochodem, przebywając tam można więc naprawdę odciąć się od problemów świata rzeczywistego i skupić tylko i wyłącznie na rekreacji.

Jadąc do Austrii zdecydowanie warto zatrzymać się w ośrodku Wengen położonym u stóp góry Eiger. Oferuje on mnóstwo stoków o różnym poziomie trudności, a także niesamowite widoki na pobliskie szczyty. Równie ciekawym obiektem będzie dolina Stubai. Jeden z najpopularniejszych obiektów w Austrii zapewni każdemu mnóstwo dobrej zabawy za niewygórowaną cenę.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

dziesięć + sześć =