Człowiek i styl 

Jaką oprawę muzyczną wybrać na imprezę okolicznościową?

Bez dobrej muzyki ciężko się bawić. Oprawa muzyczna na imprezę okolicznościową, np. wesela, chrzcin, urodzin, rocznic i innych jest jedną z najważniejszych rzeczy. Jaką oprawę muzyczną wybrać na imprezę okolicznościową?

Wszystko zależy od naszych upodobań oraz rodzaju imprezy. Orkiestry oraz żywe zespoły muzyczne świetnie nadadzą się na na duże, uroczyste wesela. Taki występ jest zgodny z tradycją i nadaje się do podniosłego charakteru uroczystości. DJ natomiast jest znacznie tańszy i dzięki temu nada się na mniejsze uroczystości typu urodziny, imieniny itp. Nie jest to jednak ścisła reguła i równie dobrze DJ może występować na weselu. Rodzaj granej muzyki również powinien zależeć od preferencji zamawiającego. Warto także przyjrzeć się kto będzie przeważał na imprezie. Jeśli będą to osoby starsze to dużo lepszym rozwiązaniem będzie wybór zespołu. Zespoły bardzo chętnie wysyłają swoje próbki, jednak warto także sprawdzić w Internecie (np. na Youtube) jak w rzeczywistości sobie radzą, gdyż nagrania studyjne, a te na żywo mogą się naprawdę bardzo mocno różnić.

Przed zamówieniem muzyki na imprezę warto sprawdzić czy zespół/DJ którego rozważamy ma już jakieś doświadczenie w prowadzeniu tego typu imprez. O ile przy takich urodzinach ma to mniejsze znaczenie, tak kiepski DJ może zepsuć każde wesele. Ważne jest, żeby prowadzący był wygadany i przebojowy tak, żeby był w stanie rozkręcić każdą imprezę.

Obecnie coraz większa popularność zdobywają zespoły swingowe, które grają muzykę pasującą do każdego typu imprezy oraz nadające się dla gości w każdym wieku.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

5 × 4 =