Wypoczynek 

Co trzeba wiedzieć o czarterze jednostek pływających?

Urlop wakacyjny spędzony na pokładzie jachtu lub innej jednostki pływającej to marzenie wielu osób. Na szczęście nie jest ono nieosiągalne, a to dzięki czarterowi, który polega na wynajęciu łodzi na określony czas w celu samodzielnej (lub z grupą znajomych) organizacji rejsu. Co istotne, tego rodzaju usługa jest dostępna na prawie każdym akwenie wodnym, na którym istnieje możliwość żeglowania. Jacht można wyczarterować m.in. w Laosie, na Filipinach, w Grecji, Włoszech, Hiszpanii, a także w Polsce i krajach afrykańskich. Popularnym kierunkiem jest także Tajlandia, a miejsca warte w niej zobaczenia można znaleźć na https://leo-yachting.com/czarter-jachtow-tajlandia

Wskazówki dla początkujących żeglarzy 

Jednostkę pływającą wynajmiemy zarówno na rejsy po morzu i ocenie, jak i jeziorze (np. na Mazurach). Koszt jest w dużej mierze uzależniony od miejsca udostępnienia łodzi, a także czasu trwania podróży. Jedną z najważniejszych rzeczy jest wybór konkretnego środka transportu, idealnie dostosowanego do rodzaju wypoczynku i liczby osób. Na morzach lepiej bowiem sprawdzą się duże jachty, na jeziorach zaś stosunkowo niewielkie łódki. W przypadku rejsu z kobietami i dziećmi warto postawić na jednostkę z zamykaną kajutą i rufą, a ponadto łazienką na pokładzie.

Sama organizacja wypoczynku składa się z kilku etapów. Po pierwsze należy dokonać wyboru miejsca docelowego. Po drugie trzeba podpisać stosowną umowę na czarter z armatorem, pamiętając o ustaleniu wszelkich niezbędnych szczegółów – m.in. ceny wynajmu, godziny odbioru jednostki i jej oddania oraz warunków odpowiedzialności materialnej za potencjalne uszkodzenia.

Z kolei przy odbiorze zadbajmy o dokładne przeanalizowanie protokołu wyposażenia, sprawdzając dostępność wymienionych elementów. Nie zapomnijmy też o wyczyszczeniu i posprzątaniu jednostki po zakończonej podróży. W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza katamarany, gdyż ich specyficzna konstrukcja gwarantuje niesamowitą przygodę. Jeśli chodzi o czarter katamaranów Turcja jest idealnym krajem – jest tam bowiem wiele ciekawych akwenów, a sam wynajem należy do najtańszych. 

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

19 − siedem =