Materiały eksploatacyjne w drukarce 3D

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Materiały eksploatacyjne, które są wykorzystywane w drukarkach 3D to filamenty i łoże drukujące. Najpopularniejsze rodzaje filamentów to PLA i ABS, ale na rynku dostępnych jest wiele innych rodzajów. Łoże drukujące wykonane jest ze specjalnych materiałów, które pozwalają na łatwe usunięcie z niego wydrukowanego obiektu bez jego uszkodzenia. Najpopularniejszym materiałem do tego celu jest szkło.

Filamenty

Filamenty to najpopularniejszy rodzaj materiałów eksploatacyjnych stosowanych w drukarkach 3D. Wykonane są z różnych materiałów, w tym z tworzywa PLA i ABS. Filament składa się ze szpuli wewnątrz obudowy ochronnej, która jest dołączona do drukarki. Kiedy potrzebujesz użyć filamentu, odwijasz go ze szpuli i wkładasz do ekstrudera drukarki 3D.
Filament jest zwykle dostępny w różnych kolorach, co pozwala na drukowanie obiektów o różnych barwach. Kolor filamentu do drukarek 3D zależy od rodzaju użytego przez niego materiału: Filamenty PLA są zazwyczaj białe lub przezroczyste, natomiast filamenty ABS są czarne.

Łoże drukujące

Łóżko drukujące to powierzchnia, na której umieszczasz swój model 3D w celu jego wydrukowania. Może być podgrzewane lub chłodzone w zależności od tego, jakiego materiału używasz lub jaki efekt próbujesz osiągnąć. Niektóre drukarki są wyposażone w podgrzewane łoże, inne nie.

Podgrzewane łoże jest niezbędne do drukowania z ABS. Jeśli używasz PLA, podgrzewane łoże jest opcjonalne, ale może pomóc w przyczepności, aby zmniejszyć wypaczenia i zwijanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Płytki z cegły – stylowy element wystroju wnętrz
Płytki z cegły – stylowy element wystroju wnętrz
Obecnie możemy zaobserwować coraz większą popularność stylu rustykalnego. Z nim z kolei związany jest cały szereg mniejszych elementów. Można odnotować, […]
Z jakich krajów opłaca się sprowadzić auto?
Z jakich krajów opłaca się sprowadzić auto?
Bogate kraje Europy Zachodniej Osoby szukające samochodów na rynku wtórnym, mogą zdecydować się na zakup auta jeżdżącego od nowości po […]
Czym są szkolenia AFF i jakie możliwości rozwoju one dają?
Czym są szkolenia AFF i jakie możliwości rozwoju one dają?
Amerykański system szkoleń, czyli w skrócie AFF szybko stał się popularny i znany na całej kuli ziemskiej. To bardzo wydajna […]