Jakie są zalety wózków inwalidzkich?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki inwalidzkie są doskonałym sposobem, aby dać osobom niepełnosprawnym poczucie wolności i niezależności. Mogą być również wielką pomocą dla osób starszych, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się.

Wózki inwalidzkie są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, w zależności od potrzeb danej osoby. Niektóre wózki inwalidzkie są przeznaczone do codziennego użytku, a inne do uprawiania sportów, takich jak koszykówka czy tenis. Istnieją nawet specjalne wózki inwalidzkie dla dzieci niepełnosprawnych.

Do zalet korzystania z wózka inwalidzkiego należą:

Mobilność i niezależność 

Wózki inwalidzkie pozwalają osobom o ograniczonej mobilności łatwiej się poruszać. Wózek inwalidzki może również zmniejszyć zmęczenie, które mogło być spowodowane długotrwałym staniem lub chodzeniem.

Komfort 

Wózek inwalidzki zapewnia użytkownikowi komfort poprzez odciążenie stóp, nóg, pleców i ramion. Może to zapobiec dalszym urazom spowodowanym długotrwałym używaniem innych form transportu (np. kul).

Bezpieczeństwo 

Wózek inwalidzki zapewnia stabilność podczas poruszania się po nierównych powierzchniach lub śliskim terenie, co w przeciwnym razie mogłoby być niebezpieczne dla osoby o słabej równowadze.

Wygoda 

Wózek inwalidzki jest wygodny, ponieważ łatwo go złożyć i przewieźć w bagażniku samochodu lub innego pojazdu, gdy nie jest używany (np. gdy wchodzimy do środka).

Jeśli potrzebujesz takiego sprzętu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: http://www.wsrmila.pl/sprzet/wozek-inwalidzki/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stworzyć nowoczesną i minimalistyczną przestrzeń w mieszkaniu?
Jak stworzyć nowoczesną i minimalistyczną przestrzeń w mieszkaniu?
Wszystkie pomieszczenia w domu można zaprojektować w nowoczesnym stylu. Co ważne – niezależnie od wielkości wnętrz można wybrać ciekawe rozwiązania. […]
Transport z Katowic na zachód
Transport z Katowic na zachód
Podróżowanie na Zachód Europy nie jest dla nas już niczym nowym. Pozostaje jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka forma podróży […]
Jak skręcić papierosa?
Jak skręcić papierosa?
Osoby palące papierosy, nie zawsze kupują gotowe produkty. Część palaczy decyduje się na samodzielne skręcanie papierosów, zazwyczaj kierując się kwestią […]