Zdrowie i medycyna 

Terapia psychologiczna dla par – czyli jak uratować związek

Trudne chwile w związku to chyba coś, z czym spotkał się każdy z nas. Dla niektórych takie momenty są szczególnie ciężkie i nie potrafią znaleźć kompromisu ze swoim partnerem. Dobrym rozwiązaniem może być wspólna sesja u psychoterapeuty, której celem jest pomoc w zrozumieniu najbliższej osoby.

Ratujemy związek

Wizyty u psychologa bardzo długo były tematem tabu. Na szczęście, w ostatnich latach zaczęło się to zmieniać. Specjaliści twierdzą, że obserwuje się wzrost w ilości par, jakie decydują się na wspólną wizytę. Spotkanie trwa zazwyczaj około 50 minut i polega na próbie znalezienia kompromisów, wysłuchania drugiej połówki oraz większym zrozumieniu. W czasie spotkań pary pracują głównie nad wzbudzeniem wzajemnego zaufania oraz otworzenia się na partnera. Dzięki temu łatwiej jest wspólnie stawiać czoło problemom codzienności oraz rozmawiać o ważnych tematach.

Sesje z psychoterapeutą mogą być punktem zwrotnym w życiu każdej pary, która chce być ze sobą. Chęć trwania w uczuciu połączona ze wspólną pracą daje zaskakujące efekty. Aby zwiększyć szanse na powodzenie terapii, warto wcześniej wybrać odpowiedniego specjalistę na stronach internetowych gabinetów np. http://www.psychoterapia.lublin.pl.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

20 − trzynaście =