Zdrowie i medycyna 

Astygmatyzm i jak korygować tą wadę?

Nieleczone wady wzroku skutecznie utrudniają nasze życie i potrafią pozbawić nas przyjemności związanych z postrzeganiem otaczającego nas świata. Dlatego tak ważna jest odpowiednia profilaktyka i badania kontrolne. Do jednej z częściej występujących wad układu optycznego należy astygmatyzm. Z czym wiąże się ta wada i jak możemy ją korygować?

Jak leczyć astygmatyzm?

Astygmatyzm jest wadą wzroku, która łączy się z krótkowzrocznością lub dalekowzrocznością. Powstaje on podczas zniekształceń soczewki lub rogówki, która, wydłużając się, powoduje nieprawidłowe ogniskowanie promieni świetlnych. Zaburza to ostrość i wyrazistość widzenia, niezależnie od odległości. Do korygowania tej wady używa się szkieł cylindrycznych. Każdy może indywidualnie zdecydować, czy woli wybrać okulary, czy soczewki. U osób z większą wadą stosuje się leczenie operacyjne.

Jeżeli męczą nas codzienne bóle głowy lub dostrzegamy u siebie zaburzenie ostrości widzenia, warto wybrać się do przyjmującego prywatnie okulisty w Szczecinie, który pomoże zdiagnozować przyczynę tego stanu. Co jakiś czas zalecane są również profilaktyczne konsultacje. Dbajmy o swój wzrok!

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

osiemnaście − 17 =