Zdrowie i medycyna 

Wskazania do laserowej korekcji wzroku

Współcześnie mnóstwo osób cierpi na różne zaburzenia widzenia, które w znacznym stopniu utrudniają im normalne funkcjonowanie na co dzień. W takiej sytuacji zalecanym rozwiązaniem jest przede wszystkim poddanie się laserowej korekcji wzroku. Według większości lekarzy specjalistów zabieg ten jest znacznie bezpieczniejszy niż wieloletnie noszenie soczewek czy okularów. O samym zabiegu można przeczytać na https://www.eyemed.pl/laserowa-korekcja-wzroku/

Zaćma to przeszkoda nie do pokonania

Laserowa korekcja wzroku to bardzo nowoczesna metoda, która polega na zastosowaniu wiązki lasera w celu wymodelowania rogówki oka i zmiany jej mocy optycznej (w znieczuleniu miejscowym). Efektem jest trwała poprawa w zakresie widzenia. Zabiegowi mogą się poddać osoby w wieku od 18 do około 55 lat posiadające dobry stan zdrowia oraz stabilną wadę. Podstawowe wskazania to astygmatyzm, a także krótko- i dalekowzroczność. Zazwyczaj operuje się wyłącznie wady sferyczne od -14 do maksymalnie +6 dioptrii, natomiast cylindryczne do 5D.

Kluczową kwestią jest w tym przypadku przeprowadzenie zaawansowanej diagnostyki stanu oka – głównie po to, aby wykluczyć wszelkie możliwe przeciwwskazania. Zaliczamy do nich: zaćmę (charakterystyczne plamki i zmętnienia na soczewce), chorobę tarczycy, zaawansowaną cukrzycę, stan zapalny oka, reumatyzm, miażdżycę, nowotwór, rozrusznik serca i trwałe uzależnienie od narkotyków czy alkoholu. Czynnikiem dyskwalifikującym jest także ciąża i karmienie piersią. Jeśli chcemy, aby zabieg został wykonany w takim miejscu jak specjalistyczna klinika okulistyczna Lublin to miasto, gdzie tego typu placówka funkcjonuje od wielu lat.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

3 × 5 =