Aloes – dlaczego warto go stosować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aloes zawiera witaminy A, C, E i kompleks B, a także minerały takie jak wapń, cynk i selen. Zawiera również enzymy, które pomagają oczyścić organizm z toksyn. Żel zawiera korzystne kwasy tłuszczowe, które odżywiają komórki skóry i uelastyczniają je. Pomaga to zapobiegać suchości, zmarszczkom, drobnym liniom i innym problemom związanym ze starzeniem się skóry.

Aloes ma również właściwości przeciwzapalne, które pomagają szybko leczyć rany bez blizny lub powodując podrażnienie otaczających tkanek.

Aloes do ciała jest dostępny w wielu różnych formach. Najczęstszą formą jest jako żel lub krem, który może być stosowany bezpośrednio na skórę. Może być również przyjmowany doustnie jako suplement diety lub sok.

Na oparzenia

Żel aloesowy jest powszechnie stosowany na oparzenia, aby pomóc im szybciej się goić i zapobiec powstawaniu blizn. Udowodniono, że aloes pomaga zmniejszyć ból i stan zapalny związany z oparzeniami, odmrożeniami, oparzeniami słonecznymi i innymi rodzajami urazów lub ran.

Na trądzik

Aloes może być również stosowany jako leczenie trądziku, ponieważ ma właściwości antybakteryjne, które pomagają zwalczać bakterie, które mogą być przyczyną Twojego problemu z trądzikiem.

Żel z liści aloesu zawiera substancje chemiczne zwane polisacharydami, które mają właściwości przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć zaczerwienienie i obrzęk spowodowany przez różne warunki, takie jak egzema (atopowe zapalenie skóry), łuszczyca lub trądzik różowaty (przewlekłe zaczerwienienie twarzy).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie ciągniki siodłowe nadają się do firmy transportowej?
Jakie ciągniki siodłowe nadają się do firmy transportowej?
Wybór ciągników siodłowych do firmy transportowej nie powinien być przeprowadzany na podstawie preferencji czy emocji, którymi darzymy daną markę. Pojazdy […]
Co pasuje do nowoczesnego gabinetu?
Co pasuje do nowoczesnego gabinetu?
Gabinet jest miejscem, w którym każdy użytkownik powinien czuć się swobodnie, jednocześnie pozostając profesjonalnym. By zrobić na klientach jak najlepsze […]
E-papieros dla początkujących – co warto wiedzieć?
E-papieros dla początkujących – co warto wiedzieć?
Palenie zwykłych papierosów analogowych jest wyjątkowo szkodliwe dla zdrowia. Z tego względu z roku na rok coraz więcej osób sięga […]