Aloes – dlaczego warto go stosować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aloes zawiera witaminy A, C, E i kompleks B, a także minerały takie jak wapń, cynk i selen. Zawiera również enzymy, które pomagają oczyścić organizm z toksyn. Żel zawiera korzystne kwasy tłuszczowe, które odżywiają komórki skóry i uelastyczniają je. Pomaga to zapobiegać suchości, zmarszczkom, drobnym liniom i innym problemom związanym ze starzeniem się skóry.

Aloes ma również właściwości przeciwzapalne, które pomagają szybko leczyć rany bez blizny lub powodując podrażnienie otaczających tkanek.

Aloes do ciała jest dostępny w wielu różnych formach. Najczęstszą formą jest jako żel lub krem, który może być stosowany bezpośrednio na skórę. Może być również przyjmowany doustnie jako suplement diety lub sok.

Na oparzenia

Żel aloesowy jest powszechnie stosowany na oparzenia, aby pomóc im szybciej się goić i zapobiec powstawaniu blizn. Udowodniono, że aloes pomaga zmniejszyć ból i stan zapalny związany z oparzeniami, odmrożeniami, oparzeniami słonecznymi i innymi rodzajami urazów lub ran.

Na trądzik

Aloes może być również stosowany jako leczenie trądziku, ponieważ ma właściwości antybakteryjne, które pomagają zwalczać bakterie, które mogą być przyczyną Twojego problemu z trądzikiem.

Żel z liści aloesu zawiera substancje chemiczne zwane polisacharydami, które mają właściwości przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć zaczerwienienie i obrzęk spowodowany przez różne warunki, takie jak egzema (atopowe zapalenie skóry), łuszczyca lub trądzik różowaty (przewlekłe zaczerwienienie twarzy).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Systemy alarmowe – dlaczego warto je posiadać w swoim domu?
Systemy alarmowe – dlaczego warto je posiadać w swoim domu?
Domowe systemy alarmowe mogą być wspaniałym dodatkiem do każdego domu, ale wartość ochrony, jaką oferują, jest często niedoceniana. Alarmy są […]
Czym zajmują się firmy spedycyjne?
Czym zajmują się firmy spedycyjne?
Firmy spedycyjne zajmują się usługami o szerokim zakresie. Ich pracownicy określać się muszą umiejętnościami o rozbudowanym zasięgu. Przewidywanie, planowanie oraz […]
Modne kolory fascynatorów
Modne kolory fascynatorów
Każda panna młoda chce wyglądać w dniu ślubu najpiękniej w życiu. Przygotowania kreacji, plan fryzury, makijażu potrafią trwać miesiącami, by […]