Zdrowie i medycyna 

Kiedy wskazane jest leczenie implantologiczne?

Braki w uzębieniu to ogromny problem, który może dotknąć każdego bez względu na wiek. Główną ich przyczyną są różnego rodzaju urazy i wypadki oraz choroby jamy ustnej. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można naprawić ten problem.

Sposoby na leczenie braków w uzębieniu

Najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą leczenia braków w uzębieniu jest implantologia. Jest ono wskazane szczególnie dla osób, które utraciły pojedyncze zęby. Jest ono doskonałą alternatywą dla ruchomych protez, które bardzo utrudniają normalne funkcjonowanie pacjentów. Nowoczesne implanty zębów pozwalają na idealne odtworzenie naturalnych zębów. Prezentują się one bardzo estetycznie i elegancko. Nie powodują żadnego dyskomfortu i w przeciwieństwie do protezy nie uszkadzają one zdrowych zębów, które z nimi sąsiadują. Z tego względu leczenie implantologiczne doskonale sprawdza się w przypadku osób, które utraciły jeden lub kilka zębów.

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest także całkowite bezzębie. Zaleca się przeprowadzenie go także u osób, które nie tolerują lub z różnych względów nie mogą nosić tradycyjnej protezy. Wszczepienie implantów odbywa się w kilku etapach i może trwać nawet kilka miesięcy. Decydując się na tego rodzaju rozwiązanie koniecznie trzeba skorzystać z oferty sprawdzonej kliniki, którą można znaleźć na stronie https://stomo.pl/leczenie/implanty/. Po zabiegu pacjent potrzebuje kilku dni na rekonwalescencję, ale powrót do pełnej sprawności nie stwarza zazwyczaj większych problemów.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

cztery × 3 =