Technika i auto-moto 

Jakie ciągniki siodłowe nadają się do firmy transportowej?

Wybór ciągników siodłowych do firmy transportowej nie powinien być przeprowadzany na podstawie preferencji czy emocji, którymi darzymy daną markę. Pojazdy będą pokonywały dziennie setki kilometrów, więc powinny być niezawodne i jak najmniej kosztować właściciela. Dlatego podczas podejmowania decyzji powinniśmy postawić na chłodną kalkulację tego, co najbardziej się opłaca.

Marki, na które warto zwrócić uwagę

Wśród polskorynkowych ciągników siodłowych duża popularnością cieszy się Scania. Jedną z przyczyn może być to, że marka ta funkcjonuje u nas już wiele lat. Jednak to nie jedyny powód. Ciągniki Scania cechują się prostą budową, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe — nawet przy potężnej eksploatacji. Dużym atutem są również stosunkowo niskie koszty serwisowania.

Kolejną marką, na którą warto zwrócić uwagę, jest niemiecki MAN. Jedną z jego największych zalet jest dobra cena i jakość, jaka idzie z nią w parze. Ciągniki MAN-a są po prostu niezawodne, a wielu właścicieli może potwierdzić, że nie ma z nimi wielkich problemów. Nie bez znaczenia jest również to, że ich spalanie jest całkiem ekonomiczne.

Finalnie musimy wspomnieć o Mercedesie. Te ciągniki są najczęściej kupowane na polskim rynku. Dlaczego? Ponieważ Mercedes cechuje się niemal nieskazitelną jakością wykonania, wygodą oraz bardzo niskim spalaniem. Co więcej, jego wartość utrzymuje się przez długie lata. Jeśli chcemy sprawdzić ceny tych i innych modeli ciągników, warto wejść na stronę https://www.getruck.eu/ciagniki-siodlowe.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

4 + 10 =