Technika i auto-moto 

Rodzaje zaworów nierdzewnych

Zawory wykonane ze stali nierdzewnej to takie przedmioty, które są przeznaczone do stosowania w wielu branżach usługowych, różnych gałęziach przemysłu, ale najczęściej spotykane są w przemyśle hydraulicznym. Są to urządzenia przeznaczone do zamykania wylotów i otworów, a także do regulacji dawkowania cieczy oraz gazów. Posiadają one różne typy przyłączy, z których najpopularniejszymi są przyłącza gwintowane, kołnierzowe, a także kulowe. Różnorodność stosowanych materiałów podczas produkcji zaworów pozwala na pracę w bardzo różnych środowiskach ciśnieniowych i temperaturowych pozwalając na przepływ różnorodnego wsadu w układach.

Wśród naszej gamy produktów wyróżniamy takie zawory jak:

  • współosiowe (coaxialne),
  • elektromagnetyczne gwintowane,
  • pneumatyczne gwintowane,
  • elektromagnetyczne kołnierzowe,
  • pneumatyczne kołnierzowe,
  • przeponowe,
  • kulowe.

Zawory kulowe mają zastosowanie w tych miejscach gdzie mamy do czynienia ze sterowaniem procesu przepływu różnego rodzaju substancji takich jak woda, gazy, środki chemiczne. Ze względu na posiadane właściwości zawór kulowy charakteryzuje się brakiem możliwości regulacji przepływu znajdujących się substancji dlatego też zawór kulowy pełni typową funkcję otwórz/zamknij.

Zawory pneumatycznych, potocznie nazywane „wyspami”, działają przy pomocy zasilania pneumatycznego, które powoduje kontrolę ciśnienia oraz przepływu substancji. Najbardziej charakterystyczną cechą jest niezwykle duża trwałość. Ze względu na budowę można wyróżnić kilka podstawowych typów: kulowe, grzybkowe, membranowe (przeponowe), a także klapowe (motylkowe). Natomiast ze względu na zastosowanie zaworów można podzielić je na przedmioty sterujące ciśnieniem, kierunkiem oraz natężeniem przepływu.

Bogaty wybór zaworów nierdzewnych znajdziesz każdym w sklepie z armaturą przemysłową. Sprawdź ofertę np. GTM-PV.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

1 × 4 =