Technika i auto-moto 

Rejestratory jazdy

Rejestratory jazdy potocznie nazywane są kamerkami samochodowymi, ponieważ używane są głównie w samochodach. Jednakże stosować można je także na motorach, chociaż w tym przypadku trzeba zaopatrzyć się w nieco inne rodzaje.

Rejestratory samochodowe służą do nagrywania czasu podróży, jak przebiegła, gdzie, dlaczego. Najczęściej rejestruje się obraz sprzed maski samochodu, ale istnieją też te nagrywające jego tył. Całość odbywa się na zasadzie zapętlenia, czyli jeśli brakuje już pamięci, kamera nadpisuje nowy obraz w miejsce najstarszego. Oczywiście w razie wypadku lub innej kolizji rejestrator jazdy wyposażony jest w funkcje, która rozpoznaje to zdarzenie i zaprzestaje nadpisywania treści. Dzięki temu ewentualne dowody nie zostaną utracone i będzie można je później wykorzystać. Samochodowe rejestratory jazdy kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wszystko zależy od ich jakości, funkcji i miejsca, w którym zostaną zakupione.

Jeśli chodzi o rejestratory jazdy na motory to zwykłe kamery samochodowe można od razu wykluczyć. Są one przystosowane do zupełnie innych warunków jazdy, chociażby takich jak przebywanie w środku pojazdu i na zewnątrz. Najlepiej za rejestrator jazdy na motocyklu posłuży kamera sportowa.Montowanie tej kamerki na kasku zazwyczaj się odbywa, ale można też na kierownicy, a stworzone są specjalnie do trudnych warunków takich jak pogoda. Cena takiego urządzenia podobnie jak w kamerze samochodowej waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, a zależy od jakości i preferencji klienta.

Chociaż kamer samochodowych nie da się stosować w przypadku motorów to już motorowe rejestratory jazdy mogą być używane w autach. Jest to szczególnie istotne, ponieważ nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy chcąc mieć kamerę w każdym pojeździe.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

6 − 4 =