Od kiedy stosowane są wózki widłowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszy „wózek widłowy” pochodzi z czasów Imperium Rzymskiego – na długo przed tym, jak były one zasilane elektrycznością lub benzyną. Rzymscy inżynierowie używali maszyn na podobę wózków. Stanowiły je wciągarki do podnoszenia materiałów z płaskich wózków na statki.

Stworzone w latach 20. XX wieku

W latach 20. ubiegłego wieku wiele firm eksperymentowało z różnymi projektami kołowych wózków przemysłowych. W 1922 roku firma Yale & Towne Manufacturing Company wprowadziła na rynek wózek przemysłowy Yale Model 5, który miał unikalne cechy konstrukcyjne, takie jak skrętne koła przednie i tylna oś zamontowana na resorach piórowych zamiast sztywnych osi, jak to robili inni producenci w tamtym czasie.

Inni producenci zaczęli kopiować te cechy i wkrótce wszystkie kołowe wózki przemysłowe zaczęły wyglądać bardziej jak dzisiejsze nowoczesne wózki widłowe!

Wózki widłowe Katowice są używane już niemalże od wieku, a co ciekawe, w okresie drugiej wojny światowej, istniało na nie większe zapotrzebowanie niż na czołgi! Współczesne wózki widłowe Katowice są przeznaczone zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz, z szeroką gamą dostępnych udogodnień w zależności od potrzeb Twojej firmy.

Wspomagają działania wielu firm aż po dziś dzień

Wózki widłowe służą do podnoszenia palet pełnych towarów, dzięki czemu pracownicy mogą je łatwo przemieszczać bez konieczności ingerencji ręcznej. Obecnie dostępnych jest wiele różnych typów wózków widłowych. Wszystkie dynamizują i automatyzują procesy wielu zakładach pracy, jednocześnie znacznie podwyższają poziom bezpieczeństwa pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać bramę garażową, aby była funkcjonalna i jednocześnie wyglądała estetycznie?
Jak wybrać bramę garażową, aby była funkcjonalna i jednocześnie wyglądała estetycznie?
Wybór odpowiedniej bramy garażowej jest niezwykle trudnym wyzwaniem, ponieważ musi być ona nie tylko praktyczna oraz funkcjonalna, ale również swoim […]
Jak w prosty sposób wyszukać dłużników?
Jak w prosty sposób wyszukać dłużników?
Osoby fizyczne i przedsiębiorstwa, które mają długi, nigdy nie są pożądanym kontrahentem. Wręcz przeciwnie firmy takich jednostek unikają, aby nie […]
Jak dobrać zegarek, kupując go w sklepie internetowym?
Jak dobrać zegarek, kupując go w sklepie internetowym?
Zakupy w sklepach internetowych biją dziś rekordy popularności. W zasadzie wszystko dzisiaj dostaniemy w sieci a na dostawę możemy liczyć […]