Technika i auto-moto 

Od kiedy stosowane są wózki widłowe?

Pierwszy „wózek widłowy” pochodzi z czasów Imperium Rzymskiego – na długo przed tym, jak były one zasilane elektrycznością lub benzyną. Rzymscy inżynierowie używali maszyn na podobę wózków. Stanowiły je wciągarki do podnoszenia materiałów z płaskich wózków na statki.

Stworzone w latach 20. XX wieku

W latach 20. ubiegłego wieku wiele firm eksperymentowało z różnymi projektami kołowych wózków przemysłowych. W 1922 roku firma Yale & Towne Manufacturing Company wprowadziła na rynek wózek przemysłowy Yale Model 5, który miał unikalne cechy konstrukcyjne, takie jak skrętne koła przednie i tylna oś zamontowana na resorach piórowych zamiast sztywnych osi, jak to robili inni producenci w tamtym czasie.

Inni producenci zaczęli kopiować te cechy i wkrótce wszystkie kołowe wózki przemysłowe zaczęły wyglądać bardziej jak dzisiejsze nowoczesne wózki widłowe!

Wózki widłowe Katowice są używane już niemalże od wieku, a co ciekawe, w okresie drugiej wojny światowej, istniało na nie większe zapotrzebowanie niż na czołgi! Współczesne wózki widłowe Katowice są przeznaczone zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz, z szeroką gamą dostępnych udogodnień w zależności od potrzeb Twojej firmy.

Wspomagają działania wielu firm aż po dziś dzień

Wózki widłowe służą do podnoszenia palet pełnych towarów, dzięki czemu pracownicy mogą je łatwo przemieszczać bez konieczności ingerencji ręcznej. Obecnie dostępnych jest wiele różnych typów wózków widłowych. Wszystkie dynamizują i automatyzują procesy wielu zakładach pracy, jednocześnie znacznie podwyższają poziom bezpieczeństwa pracy.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

jeden × 2 =