Technika i auto-moto 

Czy da się odzyskać dane z telefonu?

Telefony komórkowe są niezbędnym narzędziem, które towarzyszy nam każdego dnia. Od dawna nie służą one jedynie swojej pierwotnej funkcji – dzwonieniu, lecz mają olbrzymią ilość innych zastosowań. Nasze telefony potrafią łączyć się z internetem, odtwarzać filmy, uruchamiać skomplikowane aplikacje oraz wykonywać zdjęcia i nagrania video. Z tego powodu w pamięci telefonu mamy nierzadko zapisaną dużą ilość danych, na których nam zależy. Co zrobić, jeśli zostaną one utracone? Czy da się je jakoś odzyskać?

Przede wszystkim należy wyjaśnić w jaki sposób działają dyski twarde, wszakże taki znajduje się również w każdym telefonie. Otóż, pliki, które zostają usunięte z pamięci – nie są stamtąd usuwane od razu. Urządzenie jedynie „zaznacza” daną przestrzeń na dysku jako pustą i zapiszę ją dopiero wtedy, gdy pojawią się nowe pliki, które będzie trzeba było w jakimś miejscu umieścić. Z tego powodu szansa na skuteczne odzyskanie danych z telefonu jest duża, jeśli po utraceniu danych nie zostały na nim zapisane żadne inne dane. Mimo wszystko należy pamiętać, że każda próbą przywrócenia usuniętych plików z telefonu może zakończyć się niepowodzeniem, choć w większości przypadków udaje się.

Istnieje bardzo prosty sposób na to, by odzyskać dane z telefonu. Wystarczy bowiem podłączenie go do komputera za pomocą kabla USB w roli dysku zewnętrznego. Wtedy należy już jedynie skorzystać z oprogramowania, które służy przywracaniu skasowanych danych i przy odrobinie szczęścia cała procedura powinna przynieść zamierzone efekty.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

12 + czternaście =