Technika i auto-moto 

Dlaczego warto zmieniać opony na zimowe?

Istnieje kilka powodów, dla których nie tylko warto, ale przede wszystkim należy zmieniać opony letnie na zimowe. Przede wszystkim jest na to czas, gdy temperatury oscylują niewiele ponad kilku stopni powyżej zera. Tanie opony zimowe można nabyć w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, a dzięki nim można uniknąć wielu groźnych i nieprzewidzianych sytuacji na drodze, a przede wszystkim zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Lepsza przyczepność, większa dynamika

Pierwszym powodem, dlaczego warto wymieniać opony na zimowe, jest większa dynamika jazdy. Dzięki ogumieniu dopasowanemu do warunków atmosferycznych można bezpiecznie wykonywać manewry omijania i reagować sprawnie na sytuacje rozgrywające się na polskich drogach. Jadąc zimą na letnich oponach, można nie zahamować, gdy samochód jadący z przodu gwałtownie zwolni.

Przepaść dotycząca przyczepności jest ogromna i niestety ma swoje konsekwencje. Ruszając ze skrzyżowania i skręcając w lewo, możesz nie zdążyć przed nadjeżdżającym pojazdem, wykonując szybki manewr. W ten sposób można stać się sprawcą poważnej kolizji. W przypadku znacznego oblodzenia jezdni, poruszając się na letnim ogumieniu, możesz w ogóle nie ruszyć, a samochód będzie trzeba po prostu zostawić na parkingu. Nie ma to związku z awarią, po prostu letnie opony mogą nie być w stanie poradzić sobie nawet z najmniejszym wzniesieniem. Kolejnym czynnikiem, który przekonuje do regularnej wymiany opon, jest mniejsze ich zużycie, gdy są eksploatowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

trzy × 3 =