Co może okazać się potrzebne do przygotowywania drinków w barze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowywanie drinków w barze to zajęcie, które wymaga wiedzy i doświadczenia. Niezbędne są również odpowiednie akcesoria barmańskie. W sprzedaży dostępnych jest wiele produktów, ułatwiających pracę barmana. Dzięki nim możliwe jest stworzenie napojów o oryginalnym wyglądzie i wyjątkowym smaku.

Lód do schładzania drinków

Drinki to najczęściej napoje alkoholowe sporządzane z połączenia różnych trunków oraz dodatków. Jednym ze składników obecnych w koktajlach przygotowywanych przez barmanów jest lód. Do jego przechowywania najlepiej użyć specjalnego pojemnika o podwójnych ściankach, który długo utrzymuje niską temperaturę w swoim wnętrzu. Rozdrabnianie lodu umożliwiają ręczne bądź automatyczne kruszarki. Na wyposażeniu baru powinny znaleźć się także specjalne coolery, które pozwalają schłodzić całą butelkę alkoholu.

Shakery, nalewaki i inne przydatne akcesoria

Jednym z najważniejszych atrybutów każdego barmana jest shaker. Do przygotowywania drinków można użyć dwu lub trzyczęściowej konstrukcji wykonanej ze stali nierdzewnej. Duża ilość dostępnych modeli pozwala wybrać produkt dostosowany do indywidualnych preferencji użytkownika. Aby uzyskać musujące koktajle smakowe, należy sięgnąć po syfon do wody. Sprzęt wyposażony w specjalny nabój z dwutlenkiem węgla pozwala uzyskać naturalną wodę gazowaną, stanowiącą doskonałą bazę dla drinków. Inne przydatne akcesoria, które sprawdzą się w barze to dozowniki barmańskie, blendery, sokowirówki oraz nalewaki do alkoholu wykonane z plastiku, miedzi lub stali, umożliwiające precyzyjne odmierzanie odpowiedniej ilości trunków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pompy i przepompownie ścieków – wszystko co musisz wiedzieć
Pompy i przepompownie ścieków – wszystko co musisz wiedzieć
Brudna woda powinna być pompowana przy użyciu specjalnych urządzeń, które są bardzo wydajne oraz odporne na zanieczyszczenia. Pompy do wody […]
Terapia psychologiczna dla par – czyli jak uratować związek
Terapia psychologiczna dla par – czyli jak uratować związek
Trudne chwile w związku to chyba coś, z czym spotkał się każdy z nas. Dla niektórych takie momenty są szczególnie […]
Co wyróżnia nowoczesne biura?
Co wyróżnia nowoczesne biura?
Zazwyczaj w nowoczesnych biurach znajdziemy wszystko to, co niezbędne do prowadzenia działalności w jak najbardziej komfortowy sposób. Przeważnie o wygodę […]