Biznes i usługi 

Co może okazać się potrzebne do przygotowywania drinków w barze?

Przygotowywanie drinków w barze to zajęcie, które wymaga wiedzy i doświadczenia. Niezbędne są również odpowiednie akcesoria barmańskie. W sprzedaży dostępnych jest wiele produktów, ułatwiających pracę barmana. Dzięki nim możliwe jest stworzenie napojów o oryginalnym wyglądzie i wyjątkowym smaku.

Lód do schładzania drinków

Drinki to najczęściej napoje alkoholowe sporządzane z połączenia różnych trunków oraz dodatków. Jednym ze składników obecnych w koktajlach przygotowywanych przez barmanów jest lód. Do jego przechowywania najlepiej użyć specjalnego pojemnika o podwójnych ściankach, który długo utrzymuje niską temperaturę w swoim wnętrzu. Rozdrabnianie lodu umożliwiają ręczne bądź automatyczne kruszarki. Na wyposażeniu baru powinny znaleźć się także specjalne coolery, które pozwalają schłodzić całą butelkę alkoholu.

Shakery, nalewaki i inne przydatne akcesoria

Jednym z najważniejszych atrybutów każdego barmana jest shaker. Do przygotowywania drinków można użyć dwu lub trzyczęściowej konstrukcji wykonanej ze stali nierdzewnej. Duża ilość dostępnych modeli pozwala wybrać produkt dostosowany do indywidualnych preferencji użytkownika. Aby uzyskać musujące koktajle smakowe, należy sięgnąć po syfon do wody. Sprzęt wyposażony w specjalny nabój z dwutlenkiem węgla pozwala uzyskać naturalną wodę gazowaną, stanowiącą doskonałą bazę dla drinków. Inne przydatne akcesoria, które sprawdzą się w barze to dozowniki barmańskie, blendery, sokowirówki oraz nalewaki do alkoholu wykonane z plastiku, miedzi lub stali, umożliwiające precyzyjne odmierzanie odpowiedniej ilości trunków.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

dwadzieścia − 9 =