Zdrowie i medycyna 

Czy suplementy diety są bezpieczne?

Suplementy diety dzięki zawartości witamin, mikroelementów i innych prozdrowotnych składników są chętnie stosowane. Mogą na przykład poprawiać odporność, wygląd skóry i włosów lub uzupełniać braki w organizmie. Wiele osób zastanawia się jednak czy są bezpieczne. Czy tak jest i na co warto zwrócić uwagę, wybierając te najlepsze?

Suplementy diety a przepisy prawa

Ponieważ są to środki przeznaczone do spożycia, zgodnie z prawem muszą być bezpieczne dla zdrowia użytkowników. W ich składzie mogą znaleźć się tylko określone witaminy i minerały. O tym, czy dany produkt zostanie dopuszczony do sprzedaży, czy nie, decyduje Główny Inspektor Sanitarny, po zapoznaniu się z dokumentacją.

Jak wybrać suplement diety?

Pomimo tego, że środki te są bezpieczne dla zdrowia, warto także sprawdzać samodzielnie skład i zdecydować się na te o sprawdzonym działaniu, na przykład takie, które są dostępne na stronie internetowej: https://abc-zdrowie.com/. Jeśli jakiś składnik budzi wątpliwość, najlepiej poczytać o nim lub zapytać farmaceutę. Poza samą zawartością kapsułki równie ważne jest przestrzeganie ilości przyjmowanych w ciągu dnia produktów. Nawet witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jeśli będą podawane w zbyt dużej ilości, mogą wywołać niepożądane działanie, a nawet choroby. To główny powód, dla którego przed podjęciem decyzji o ich stosowaniu, najlepiej poradzić się swojego lekarza, a nawet zrobić badania.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

4 + 2 =