Wypoczynek 

Jak latem zorganizować wypoczynek nad wodą?

Osoby spragnione relaksu i wypoczynku w okresie letnim często decydują się na jego zorganizowanie nad rzeką, jeziorem czy morzem. Kontakt z wodą wpływa bowiem pozytywnie na organizm, a także daje możliwość podejmowania różnorodnych aktywności ruchowych, niedostępnych na lądzie. Jednym ze znakomitych pomysłów na spędzenie czasu jest spływ kajakiem. Przykład oferty firmy profesjonalnie zajmującej się organizacją takich atrakcji na najważniejszych kaszubskich rzekach, czyli Wdzie, Słupi oraz Pilicy można zobaczyć na http://kajaki-domaszk.pl/

Wypoczynek bierny i czynny – dla każdego coś miłego

Wiele osób decydujących się na spędzenie urlopu nad wybranym zbiornikiem wodnym ogranicza się wyłącznie do biernego opalania się (np. na plaży lub brzegu rzeki). To oczywiście doskonały sposób na relaks, ale istnieje też mnóstwo ciekawych aktywności ruchowych, które w znacznym stopniu uatrakcyjnią nasz wypoczynek. Najbardziej powszechne jest oczywiście pływanie wpław na krótkich i długich dystansach  – np. kraulem, żabką lub stylem motylkowym.

Oprócz tego warto zdecydować się na spływ kajakiem po wybranej rzece. Takie jednostki są lekkie (mobilne), łatwe do sterowania i dosyć szybkie, dlatego nadają się zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych (o różnym stopniu doświadczenia). Jeśli chodzi o spływy kajakowe Wda, Tanew i Bug to rzeki uznawane za bezpieczne, ale jednocześnie gwarantujące wystarczającą porcję adrenaliny. Inne interesujące formy aktywności to m.in.:

– łowienie ryb z łódki albo brzegu metodą spławikową 

– jazda szybką motorówką

– windsurfing i kitesurfing (głównie nad morzem i dużymi jeziorami)

– snorkeling (płytkie nurkowanie ze specjalną rurką) 

– żeglarstwo

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

4 − 4 =