Człowiek i styl 

Sprzęt, który powinien mieć miłośnik surfingu

Surfing to jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawanych sportów wodnych na świecie. Opisując go najprościej jak się da, można powiedzieć, że jest to po prostu ślizganie się na wodzie na specjalnie przystosowanej do tego desce. Surferzy stoją na desce i unoszą się na krawędziach fali. W teorii brzmi to prosto, ale w rzeczywistości to duże wyzwanie.

Sprzęt dla miłośnika surfingu

Deski
Przede wszystkim, każdy surfer potrzebuje mieć deskę. Deski surfingowe występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Do najpopularniejszych typów zaliczamy: shortboard, longboard, funboard, gun, fish i deski hybrydowe. Każdy typ deski przydaje się do innego akwenu i jest przeznaczony na inną pogodę, typ fal itp. Każdy surf sklep posiada deski każdego rodzaju, dzięki czemu możemy wybrać dokładnie te, które najbardziej nam pasują.

Stateczniki
Inaczej zwane także finami, poprawiają stabilność deski i umożliwiają pływanie pod wiatr. Przydają się również, gdy leżymy na desce i „gonimy” fale.

Smycz
Kolejny niezbędny element, który łączy naszą nogę z deską. Dzięki smyczy, po wpadnięciu do wody, deska będzie cały czas blisko nas i nie będziemy musieli szukać jej po całym akwenie.

Wosk
Wosk zwiększa przyczepność surfera do deski, dzięki czemu łatwiej utrzymać stabilność na desce.

Pad surfingowy
Pady przykleja się do deski w jej tylnej części. Zapewniają lepszą przyczepność tylnej stopy surfera.

Odzież
Warto rozważyć zakup pianki surfingowej, która przyda się zwłaszcza w chłodniejsze dni. Można ją nabyć m.in. na https://surfcontingent.pl/. Koniecznie trzeba też pomyśleć nad nakryciem głowy, który ochroni nas przed udarami.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

piętnaście − jedenaście =