Lajfstajl 

Czy żłobek to konieczny etap na drodze rozwoju dziecka?

Żłobek to bardzo ważny etap na drodze rozwoju dziecka. Przyjrzyjmy się więc 4 powodom, dla których powinniśmy zapisać dzieci do żłobka.

Pomaga dziecku przystosować się do nowych sytuacji i ludzi

Kiedy dzieci przychodzą na świat, nie wiedzą nic o swoim otoczeniu i o tym, jak ono funkcjonuje. Mają mnóstwo pytań, które wymagają odpowiedzi, ale nie wiedzą, jak te odpowiedzi samodzielnie znaleźć. Dlatego potrzebują pomocy dorosłych, którzy pomogą im zrozumieć, co się wokół nich dzieje i nauczą je, jak prawidłowo zachowywać się w określonych sytuacjach.

Pomaga rozwijać umiejętności społeczne

Dziecko uczy się interakcji z innymi ludźmi w żłobku, ponieważ wiąże się to z komunikacją z innymi dziećmi i dorosłymi. Uczy się również, jak radzić sobie z problemami https://akademiamlodychtalentow.edu.pl/zlobek/, rozwiązywać konflikty, wykazywać empatię wobec innych i szanować ich uczucia itp. Jest to ważna część na drodze rozwoju umiejętności społecznych, które pomogą im dynamicznie dojrzewać w późniejszym okresie życia.

Dzieci uczą się, jak samodzielnie rozwiązywać konflikty

W żłobku dzieci uczą się również jak samodzielnie rozwiązywać konflikty, ponieważ mają czas na samodzielne zajęcia, podczas których mogą bawić się z innymi dziećmi bez nadzoru dorosłych (rodziców). Ważne jest, aby nauczyły się tej umiejętności, ponieważ życie nieustannie wystawia nas na mniejsze, bądź większe próby.

Wsparcie dla rodziców

Żłobek daje rodzicom szansę na nadrobienie zaległości, wyjazdy służbowe czy po prostu wyjście z domu bez martwienia się o to, jak dziecko spędza dzień w przedszkolu. Każdy z nas czasami potrzebuje przerwy!

 

 

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

13 − dziesięć =