Sposoby wyrażania siebie przez dzieci

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie jest niespodzianką, że dzieci chętnie sięgają po kolorowanki. Jest to zabawa, która pozwala im wyrazić siebie za pomocą koloru.

Istnieje wiele sposobów na to, aby dzieci były kreatywne w swoich projektach artystycznych. Mogą rysować, malować, a nawet wycinać i wklejać, tworząc kolaże. Jednak jednym z najbardziej popularnych sposobów wyrażania siebie przez dzieci jest kolorowanie. Zakres kolorowanek dostępnych w Internecie jest niesamowity, jest też mnóstwo książek wypełnionych stronami pełnymi obrazków czekających na pokolorowanie.

Kwestia doboru koloru

Najpopularniejszym kolorem wśród dzieci jest czerwony, ponieważ jest odważny, przyciąga wzrok i łatwo go dostrzec na każdej stronie. Niebieski jest kolejnym częstym wyborem, ponieważ sprawia, że wszystko wygląda radośnie i spokojnie. A zielony zawsze przypomina nam o naturze – co jest kolejnym powodem, dla którego jest popularny wśród dzieci, które uwielbiają bawić się na zewnątrz!

Jeśli jednak masz kreatywne dziecko, które chce czegoś bardziej ekscytującego niż tylko wypełnianie kwadratów, wypróbuj inne opcje:

Kolorowe włosy!

Jednym ze sposobów na wyrażenie siebie poprzez kolorowanie jest użycie jasnych kolorów, takich jak różowy, niebieski czy zielony na włosach, zamiast zwykłych odcieni skóry, takich jak brąz czy opalenizna (które mogą wyglądać nudno). Ta technika sprawdza się najlepiej, gdy tworzysz postacie z kreskówek. Żeby nie ingerować zbytnio w wygląd, można użyć takiego rozwiązania jak kreda do włosów dla dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lenonki – niesłabnący trend
Lenonki – niesłabnący trend
Od wielu lat ogromną popularnością cieszą się okulary typu lenonki, wyróżniające się okrągłymi oprawkami. Jest to bowiem klasyczny wzór, który […]
Jakie lampy są modne?
Jakie lampy są modne?
Trendy wnętrzarskie stale się zmieniają, również w 2019 roku pojawi się kilka nowości. Oczywiście nie musisz zmieniać całkowicie wystroju swojego […]
10 par butów jakie powinna mieć każda kobieta
10 par butów jakie powinna mieć każda kobieta
Buty to zdecydowanie jeden z najlepszych przyjaciół każdej kobiety. Są one także niezbędnym i podstawowym wyposażeniem każdej damskiej garderoby. Przy […]