Człowiek i styl 

Triathlon – jak się do niego dobrze przygotować?

Przygotowanie do triathlonu wcale nie jest tak wymagające, jakby się mogło wydawać. Wielu ludzi uważa, iż musi mieć mnóstwo specjalistycznego sprzętu, aby zacząć startować w zawodach lub by w ogóle zacząć ćwiczyć. Jednak tak nie jest. Na początek wystarczy nam kilka podstawowych rzeczy, w tym nasz zwykły rower, na którym jeździmy na co dzień.

Przygotowania jak najtaniej

Wiadomo, iż przyda się nam podczas startów w zawodach odpowiednie obuwie triathlonowe czy inny bardziej zaawansowany sprzęt. Jednak jeśli chcemy tylko wystartować w zawodach i cieszyć się z nich, to wystarczy nam sięgnąć po kilka podstawowych rzeczy. Najważniejszy i najdroższy wydatek to rower. Jednak w większości zawodów możemy startować na zwykłych rowerach miejskich, górskich, szosowych czy nawet na składakach. Więc na początku zwykle nie trzeba nic kupować. Natomiast jeśli nie mamy roweru, to zawsze możemy go wypożyczyć na czas trwania imprezy.

Zaawansowane przygotowania

Gdy chcemy lepiej przygotować się do zawodów, wtedy warto dobrać profesjonalny sprzęt. Obuwie damskie do biegania zamieńmy na buty typowo triathlonowe, które także sprawdzą się podczas jazdy na rowerze. Jeśli pływamy w wodach otwartych, koniecznie trzeba zainwestować w piankę, która nie tylko sprawi dzięki swojej wyporności, że będzie się nam łatwiej pływało, ale także ogrzeje nas, gdy będzie bardzo zimno w wodzie. Przed startem trzeba zadbać o rower oraz zapas sprzętu potrzebnego, gdyby się nam zdarzyła jakaś awaria.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

17 + 12 =