Człowiek i styl 

Zalety ręcznie przygotowywanych prezentów

Wręczanie prezentów to miły gest, świadczący o naszym zaangażowaniu i przyjaznym stosunku do obdarowywanej osoby. Dajemy je, kiedy chcemy okazać miłość, przywiązanie, szacunek lub po prostu sprawić komuś przyjemność. Najczęściej szukamy przedmiotów na podarunek w sklepach, jednak w ostatnich latach na nowo popularne stają się prezenty ręcznie robione. Jest to miły gest, wymagający od obdarowującego poświęcenia czasu, wysiłku i wykazania się kreatywnością. Samodzielnie wykonany podarunekt jest unikatowy, oryginalny i ma wartość sentymentalną.

Kiedy się sprawdzą?

Nie zawsze i nie każdemu wypada wręczyć ręcznie przygotowywany prezent. Jeżeli pozostajemy w bardziej formalnych stosunkach z obdarowywaną osobą, nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ zbyt osobisty przedmiot może okazać się niezręczny. Dlatego lepiej zachować tego typu prezenty dla ludzi, z którymi pozostajemy w bliższych relacjach, a które na pewno docenią nasz wysiłek i poczują się mile zaskoczone.

Na jakie zatem okazje możemy bez wahania samodzielnie stworzyć prezenty? Na pewno jedną z najlepszych okazji jest święto wszystkich matek. Prezenty na Dzień Mamy to doskonała szansa na wykonanie niepowtarzalnych przedmiotów, przez które wyrazimy naszą miłość. Dobrym pomysłem może być kartka okolicznościowa. Inne propozycje to biżuteria, różnego rodzaju szkatułki lub elementy domowego wyposażenia (doniczki, świeczniki, obrazki).

Innym świętem, na które można wykonać osobiste podarunki jest Boże Narodzenie. Prezenty pod choinkę to często duży wydatek i zrobienie ich samodzielnie może być również sposobem na oszczędzenie pieniędzy. Trzeba jednak zadbać, aby podarunki rzeczywiście sprawiły przyjemność. Jednym z takich prezentów może być ręcznie wykonany album z rodzinnymi zdjęciami. Frajdę całej rodzinie na pewno sprawią ręcznie zdobione, personalizowane kubki.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

19 − trzynaście =