Człowiek i styl 

Najważniejsze elementy eleganckiego stroju na przyjęcie

Wybierając się na eleganckie przyjęcie, trzeba ściśle dostosować się do zasad dress code. Często też na zaproszeniu jest napisane jaki ubiór jest wymagany. Jednakże warto kierować się zasadą, aby ubranie było dopasowane do okazji. W praktyce oznacza to, że kobiety mogą ubrać sukienki koktajlowe, a mężczyźni garnitury. Ale jak dopasować do takiego stroju odpowiednie dodatki?

Buty i inne dodatki

Do eleganckiego stroju nie można dopasować jakichkolwiek dodatków. Najpewniej najwięcej czasu zajmie nam szukanie sukienki czy garnituru, ale warto poświęcić drugie tyle na dobrze dobrane dodatki. Mężczyźni mogą wybrać buty vip collection, jak i eleganckie półbuty w różnych kolorach, które kolorystycznie będą pasować do stroju. Ale także skarpetki, koszula czy krawat muszą być zgrane kolorystycznie, aby żaden element nie odstawał wizualnie.

Z kolei panie, jeśli myślą o szpilkach fuksja, czerwień czy w innym intensywnym kolorze powinny postawić na sukienkę w delikatnym kolorze. Połączenie dwóch mocnych barw ze sobą może nie przynieść zgrabnej kreacji. Warto poszukać sukienek w kolorach beżu, jasnego różu, delikatnego błękitu czy w bieli. Jeśli jednak wybieramy bardzo klasyczne buty w kolorze choćby nude, wtedy można bardziej zaszaleć z kolorem sukienki.

Co prawda obecnie już nie dobiera się butów i torebki w tym samym kolorze, jednakże szykując się na eleganckie przyjęcie, warto pomyśleć właśnie o gustownej torebce, która będzie kolorem pasowała do butów. Albo chociaż będzie w uniwersalnym kolorze pasującym do wszystkiego, jak czarny, beżowy czy biały.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

dwa × dwa =