Człowiek i styl 

Jak przebiega zabieg wybielania zębów – krok po kroku

Codzienne nawyki, takie jak spożywanie kawy czy herbaty, mogą przyczynić się do powstawania przebarwień na zębach. Czasem ich ciemniejszy odcień po prostu mamy w genach. Niektórzy z nas, w celu rozjaśnienia swojego uśmiechu, decydują się na zabieg wybielania zębów. Na czym on polega i jak dokładnie przebiega? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Kilka kroków do pięknego uśmiechu

Zęby wybielić można zarówno w domu, jak i w profesjonalnym gabinecie dentystycznym, takim jak np. ten dostępny na stronie https://dentalpark.pl/wybielanie-zebow/. Aby mieć pewność, że nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu, potrzebny jest szczegółowy wywiad oraz badanie jamy ustnej. Próchnica, nadwrażliwość zębów, a także ciąża oraz karmienie piersią to przykładowe sytuacje, w których wybielanie zębów nie jest możliwe. Po dokładnym zbadaniu stanu uzębienia, stomatolog może zlecić skaling i piaskowanie, mające na celu usunięcie osadów i kamienia nazębnego.

Dopiero po odpowiednim przygotowaniu, lekarz może przystąpić do właściwego zabiegu. Istnieje kilka metod, jednak najczęściej stosowana jest ta, która wykorzystuje system Beyond. Polega ona na nałożeniu żelu wybielającego na zęby, który z kolei jest aktywowany za pomocą światła emitowanego przez lampę Beyond. Cały zabieg jest bezbolesny, całkowicie bezpieczny i trwa nie dłużej niż godzinę. Dzięki niemu możliwe jest rozjaśnienie koloru zębów o nawet 8 odcieni. Umożliwia usunięcie silnych przebarwień, nie tylko z powierzchni zębów, lecz także wewnątrz zębiny.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

dwa × cztery =