Człowiek i styl 

Kiedy można starać się o odszkodowanie od placówki medycznej?

Czy podczas leczenia w szpitalu lekarz lub pracownik medyczny popełnił błąd medyczny lub doszło do zdarzenia medycznego? Jeśli tak, to należy Ci się odszkodowanie. Kiedy warto się o nie starać? Wszystkie aspekty znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest błąd medyczny, a – lekarski?

O błędzie medycznym mówimy wtedy, gdy został on popełniony przez pracownika medycznego, a więc lekarza, pielęgniarkę, położną czy też ratownika medycznego. Błędem tym określane są wszystkie odstępstwa od normy i niezastosowanie się do aktualnej wiedzy medycznej. Z kolei błędu lekarskiego, może dopuścić się jedynie lekarz. Ich mianem określamy wszystkie czynności specjalisty w zakresie diagnozy i terapii, które są niezgodne z aktualnie rozumianą medycyną, co oczywiście określane jest błędem w sztuce lekarskiej. Do najczęściej popełnianych błędów medycznych, należą:

– błędna diagnoza,

– nieprawidłowe leczenie,

– błąd podczas operacji,

– zaprzestanie leczenia.

Kiedy należy zgłosić błąd medyczny lub lekarski?

Błąd medyczny lub lekarski możemy zgłosić w ciągu 3 lat, od chwili, gdy zauważymy pogorszenie się naszego stanu zdrowia. Nawet jeśli uszczerbek na zdrowiu pojawi się po 10 latach po zdarzeniu medycznym. Oznacza to, że jeżeli poczujemy się gorzej po błędnej diagnozie po 10 latach od leczenia, to wciąż masz jeszcze 3 lata na zgłoszenie tego w odpowiednie miejsce. Jeśli lekarz wystawił nam błędną diagnozę w okresie dzieciństwa to na ubieganie się o odszkodowanie, mamy czas do 20. roku życia. Jeśli potrzebna jest nam profesjonalna pomoc podczas ubiegania się o odszkodowania za błąd medyczny, to warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie internetowej https://departamentodszkodowan.pl/uslugi/szkody-osobowe-uszkodzenia-ciala/bledy-medyczne/.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

8 + 14 =