Budownictwo 

Jak w domach jednorodzinnych podłączyć kanalizację?

Posiadanie własnego domu to marzenie wielu z nas. Pragnienie posiadania nieruchomości najczęściej powiązane jest z tym, aby była położona w miarę cichej i spokojnej okolicy o niezbyt gęstej zabudowie. Z takimi planami związane są jednak spore problemy.

Kanalizacja

Mieszkając w dużym mieście, bardzo rzadko zastanawiamy się nad kwestiami kanalizacyjnymi. W obszarach wysoko zurbanizowanych to norma, że sieć taka dociera wszędzie. Na terenach podmiejskich lub wiejskich, wcale nie jest to takie oczywiste. Sprowadza to na nas konieczność zadbania o to zagadnienie samodzielnie. Współcześnie najpopularniejsze są dwa rozwiązania: ekologiczna oczyszczalnia oraz szamba betonowe W mazowieckim województwie, w związku z dużym zainteresowaniem budownictwem jednorodzinnym, działa wiele firm oferujących obydwie metody odprowadzania ścieków.

Szambo czy oczyszczalnia

Każda z tych dwóch możliwości ma oczywiście swój plusy i minusy. Do największych zalet szamba należy przede wszystkim cena jego budowy. Koszt ten bywa kilkukrotnie mniejszy. Na http://www.betonowe-szambo.pl/wojewodztwo-podlaskie/ można znaleźć przykład oferty. Niestety oszczędzając na wstępnym etapie, stracimy w trakcie eksploatacji. Betonowy zbiornik na ścieki zapełnia się kilkukrotnie szybciej od oczyszczalni. Przydomowa oczyszczalnia nieczystości to spory koszt, ale daje zdecydowanie większą wygodę. Ścieki płynne są w niej bowiem neutralizowane i jako nieszkodliwe możemy je odprowadzić np. bezpośrednio do rowu melioracyjnego. Wywóz odpadów również jest konieczny, ale wywozimy tylko stałe odpady zbierające się w osadniku.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

jedenaście + osiem =