Jakimi sposobami możemy dostosować drogę dojazdową do naszego domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utwardzona droga do posesji to podstawowa rzecz, którą zapewnić musi inwestor przed rozpoczęciem budowy. Przyda się ona nie tylko na czas robót budowlanych, ale także w późniejszym eksploatowaniu nieruchomości. Co zrobić, by z łatwością dojechać do swojej działki czy domu? Jak poprawnie wykonać nawierzchnię, by posłużyła nam długie lata?

Prosty sposób na trwałą nawierzchnię

Aby dobrze przygotować drogę dojazdową, należy zacząć od usunięcia wierzchniej warstwy ziemi. Najlepiej wynająć do tego koparkę, która szybko wykona całą pracę. Wykop powinien mieć 40-50 cm głębokości. Następnie należy nasypać 10-centymetrową warstwę piasku i ją zagęścić. Piasek ma za zadanie odprowadzać nadmiar wilgoci w głębsze warstwy gleby.

Następnym krokiem jest dodanie kilkunastu centymetrów grubego kruszywa lub gruzu betonowego. Należy unikać gruzu ceglanego, który z czasem może ulec zbyt mocnemu rozdrobnieniu, co skutkować będzie zapadaniem się drogi.

Ostatnim krokiem jest nasypanie około 20 cm warstwy drobniejszego kruszywa. Bardzo dobrze sprawdza się kliniec – jest to kruszywo o zróżnicowanej frakcji, które pod wpływem ubijania zagęszcza się, tworząc jednolitą powierzchnię. Przygotowana w ten sposób droga będzie trwała i przetrwa zarówno budowę, jak i późniejszą eksploatację.

Jeśli konieczne jest zamontowanie przy naszej drodze luster lub odblasków to warto znaleźć internetowy sklep drogowy, w którym bez trudu znajdziemy takie dodatki. Na rynku jest bowiem wielu przedstawicieli, którzy oferują je w dużym asortymencie i w korzystnej cenie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przebiega zabieg wybielania zębów – krok po kroku
Jak przebiega zabieg wybielania zębów – krok po kroku
Codzienne nawyki, takie jak spożywanie kawy czy herbaty, mogą przyczynić się do powstawania przebarwień na zębach. Czasem ich ciemniejszy odcień […]
W jakie materiały reklamowe inwestować?
W jakie materiały reklamowe inwestować?
W czasach, kiedy firmy inwestują w różnego rodzaju formy reklamy, trzeba się czymś pozytywnie wyróżnić na rynku, by zapaść w […]
Buty do motocrossu
Buty do motocrossu
Nieważne, czy zaczynamy przygodę z motocrossem, czy też jesteśmy w tej dyscyplinie już dinozaurami, zawsze musimy dbać o swoje bezpieczeństwo. […]