Biznes i usługi 

Jak dbać o swój kręgosłup w trakcie pracy?

Problemy z kręgosłupem to jedna z najczęstszych dolegliwości wśród dorosłych. Ma na to wpływ nasze wielogodzinne siedzenie przed komputerami, utrzymywanie nieprawidłowej postawy podczas pracy, unikanie aktywności fizycznej i szkodliwe nawyki, takie jak częste garbienie się lub pochylanie się nad zbyt niskim blatem. Dlatego w trakcie pracy, szczególnie tej biurowej, powinniśmy szczególną uwagę poświęcić swojej postawie ciała. Jak więc uniknąć bólu pleców w biurze?

Ćwiczenia na kręgosłup i prawidłowa postawa ciała

Ludzki kręgosłup nie jest przystosowany do długotrwałego bezruchu, dlatego kluczowe w trakcie pracy przy komputerze są regularne przerwy. Warto w ich czasie wykonać kilka prostych ćwiczeń rozciągających, przeciągnąć się i rozruszać. Cały czas powinniśmy także pilnować swojej postawy ciała. Nisko opuszczone ramiona, niewysunięty do przodu podbródek i ściągnięte łopatki to kluczowe elementy, a w ich utrzymaniu pomoże nam dobrze dobrany fotel ergonomiczny. Na stronie: https://www.chairman.pl/Meble-gabinetowe-fotele znajdziemy duży wybór takich akcesoriów z możliwością regulacji wysokości, odchylenia oparcia, wysokości zagłówka czy podłokietników, dzięki czemu będziemy mogli dopasować wszystkie parametry tak, by było nam wygodnie.

Oprócz tego wsparciem w walce o zdrowy kręgosłup jest też dobrze dobrane biurko. Pamiętajmy, że ekran komputera powinien być mniej więcej na wysokości naszej głowy, byśmy mogli patrzeć na wprost przed siebie i nie byli zmuszeni do pochylania się – dzięki temu unikniemy bólu w odcinku szyjnym. Trzymając się tych zasad, możemy być pewni, że kręgosłup odwdzięczy się nam dobrym stanem przez wiele lat.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

5 + osiem =