Dla domu i ogrodu 

Modna łazienka – co się w niej przyda?

Urządzanie łazienki to nie jest łatwe zadanie, szczególnie jeśli chcemy, aby wystrój był zgodny z aktualnymi trendami dekoratorskimi. Na szczęście moda nie jedno ma imię, dlatego popularnością cieszą się zarówno przytulne, eklektyczne łazienki, jak i te bardziej surowe i nowoczesne.

Stylowe dodatki i armatura

Jeżeli chcemy, aby pomieszczenie było nowoczesne, możemy wykorzystać w nim nietuzinkową kabinę prysznicową, która pozbawiona jest brodzika. Woda spływa do specjalnej studzienki, przez co uzyskujemy bardzo ciekawy efekt. Jeżeli natomiast bardziej podoba nam się moda eklektyczna, to w łazience powinniśmy wybrać wannę wolno stojącą stylizowaną na antyk. Taki model ma pięknie rzeźbione nóżki, dobrze dobrać do niego baterie stojącą, również stylizowaną.

Jeżeli natomiast chcemy połączyć ze sobą funkcję wanny oraz prysznica, to powinniśmy wybrać model zabudowany, przydatny będzie też parawan nawannowy np. tego typu https://elazienki.pl/k/wanny/parawany-nawannowe/, który nie dopuści do przedostawania się wody na zewnątrz w trakcie brania prysznica.

Poza tym, do eklektycznego wystroju będzie pasować umywalka nablatowa w kształcie misy, którą postawimy na ładnej szafce, najlepiej stylizowanej na antyk. Nie bez znaczenia będzie też dobór oświetlenia do łazienki. W przypadku nowoczesnej aranżacji dobrze sprawdzą się lampy typu led, najlepiej wmontowane w podwieszany sufit. Z kolei w łazience urządzonej np. w vintage, można wykorzystać stylizowane kinkiety nad umywalką, a także gustowny żyrandol jako główne źródło światła.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

1 × cztery =